3/14 |
Maple Mountain (Spanish Fork, UT) |
Brody Livingston & Miles WilsonMaple Mountain (Spanish Fork, UT) |
Finals |
3-6 |
6-0 |
0-0 (2-10) |
|
L |
3/15 |
Rowland Hall (Salt Lake City, UT) |
Daniel McNally & Luca BressloffRowland Hall (Salt Lake City, UT) |
Finals |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
3/18 |
Judge Memorial Catholic (Salt Lake City, UT) |
Boden Chell & Michael GillespieJudge Memorial Catholic (Salt Lake City, UT) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/31 |
Pine View Scramble (St George, UT) |
Mike Hardy & Tavin DavisMountain Crest (Hyrum, UT) |
Round 1 |
5-8 |
|
|
|
L |
3/31 |
Pine View Scramble (St George, UT) |
Weston Watkins & Chad HendricksonPine View (St. George, UT) |
Round 2 |
0-8 |
|
|
|
L |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Dawson Jenkins & Preston JenkinsWaterford (Sandy, UT) |
Round 5 |
1-8 |
|
|
|
L |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Braden Koch & Bryce JensenSnow Canyon (St. George, UT) |
Round 1 |
0-6 |
|
|
|
L |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Viliami Vakautakakala & Britton SingletonRichfield (UT) |
Round 4 |
6-1 |
|
|
|
W |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Isaac Draper & Sam HansenDelta (UT) |
Round 3 |
6-3 |
|
|
|
W |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Braden Koch & Bryce JensenSnow Canyon (St. George, UT) |
Round 6 |
2-8 |
|
|
|
L |
4/1 |
St. George Invitational Class B 4/1/2022 - 4/2/2022 (St. George, UT) |
Jack Pederson & Porter WoolleyBear River (Garland, UT) |
Round 2 |
6-1 |
|
|
|
W |
4/18 |
Bear River (Garland, UT) |
Jack Pederson & Porter WoolleyBear River (Garland, UT) |
Finals |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
4/29 |
Manti Invitational (Manti, Ephraim, UT) |
Britton Singleton & Chandler BarclayRichfield (UT) |
Round 1 |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
4/29 |
Manti Invitational (Manti, Ephraim, UT) |
Jenson Gillett & Devin ChristensenManti (UT) |
Round 3 |
5-7 |
4-6 |
|
|
L |
4/29 |
Manti Invitational (Manti, Ephraim, UT) |
Joshua Cox & B Jacob CoxNorth Sanpete (Mt. Pleasant, UT) |
Round 2 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
5/2 |
St. Joseph (Ogden, UT) |
Benjamin Polzin & Aidan WilsonSt. Joseph (Ogden, UT) |
Finals |
6-3 |
6-0 |
|
|
W |
5/3 |
Ogden (UT) |
Caleb Miller & Jake PetersenOgden (UT) |
Finals |
4-6 |
4-6 |
|
|
L |
5/5 |
Morgan (UT) |
Carter Bladen & Evan HarrisMorgan (UT) |
Finals |
5-7 |
6-4 |
6-4 |
|
W |
5/10 |
Waterford (Sandy, UT) |
Dawson Jenkins & Preston JenkinsWaterford (Sandy, UT) |
Finals |
1-6 |
0-6 |
|
|
L |
5/12 |
Region 13 Tournament (Ogden, UT) |
Aidan Wilson & Benjamin PolzinSt. Joseph (Ogden, UT) |
Round 2 |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
5/12 |
Region 13 Tournament (Ogden, UT) |
Evan Harris & Carter BladenMorgan (UT) |
Round 1 |
4-6 |
2-6 |
|
|
L |
5/20 |
3-A State Tennis Tournament-Day 1 & 2 (Salt Lake City, UT) |
Carter Bladen & Evan HarrisMorgan (UT) |
Round 2 |
5-7 |
3-6 |
|
|
L |