3/16 |
Roy (UT) |
Coulter Shakespear & Jaxon CaseboltRoy (UT) |
Finals |
6-2 |
6-0 |
|
|
W |
3/21 |
Northridge (Layton, UT) |
Oliver Donnerlid & Dallas SenningerNorthridge (Layton, UT) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
3/23 |
Box Elder (Brigham City, UT) |
Kale Klein & Tate KleinBox Elder (Brigham City, UT) |
Finals |
2-6 |
7-5 |
1-6 |
|
L |
3/28 |
Syracuse (UT) |
Tage Haacke & Jake AlbaughSyracuse (UT) |
Finals |
3-6 |
6-1 |
6-1 |
|
W |
3/31 |
St. George Invitational, Division B (Upper), Day 1, 3/31/2023 (Dixie High School, UT) |
Timothy Scott & Clark BarryProvo (UT) |
Round 2 |
1-8 |
|
|
|
L |
3/31 |
St. George Invitational, Division B (Upper), Day 1, 3/31/2023 (Dixie High School, UT) |
American Fork (UT) |
Round 1 |
5-8 |
|
|
|
L |
3/31 |
St. George Invitational, Division B (Upper), Day 1, 3/31/2023 (Dixie High School, UT) |
Luke Freeman & Spence HarrisMountain Crest (Hyrum, UT) |
Round 3 |
8-2 |
|
|
|
W |
4/1 |
St. George Invitational, Division B (Upper), Day 2, 4/1/2023 (Dixie High School, UT) |
Joshua Moss & Kai SmithSpanish Fork (UT) |
Finals |
4-8 |
|
|
|
L |
4/1 |
St. George Invitational, Division B (Upper), Day 2, 4/1/2023 (Dixie High School, UT) |
Zander Poulsen & Cruz SessionsSky View (Smithfield, UT) |
Semi-Finals |
8-5 |
|
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Zachary Bohn & Spencer BentleyGranger (West Valley City, UT) |
Round 2 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Peter Hoops & Noah OlsenSan Juan (Blanding, UT) |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Carson Breakfield & Everett MortonUintah (Vernal, UT) |
Round 4 |
7-6 (7-5) |
6-2 |
|
|
W |
4/7 |
UINTAH INVITATIONAL (VERNAL, UT) |
Porter Ross & Eton TaveapontUnion (Roosevelt, UT) |
Round 3 |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
4/13 |
Ogden (UT) |
John Winn & Alex IvesterOgden (UT) |
Finals |
6-0 |
6-2 |
|
|
W |
4/20 |
Clearfield (UT) |
Tyson Lesher & Luke HartmanClearfield (UT) |
Finals |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
4/24 |
Ben Lomond (Ogden, UT) |
Braedon Gill & Omar MurilloBen Lomond (Ogden, UT) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
4/25 |
Grantsville (UT) |
Brennan Harvey & Bennett ReilleyGrantsville (UT) |
Finals |
6-2 |
6-4 |
|
|
W |
4/28 |
REGION XIII REGION CHAMPIONSHIPS at Ben Lomond High School (Ogden, UT) |
Bennett Reilley & Brennan HarveyGrantsville (UT) |
Round 2 |
6-4 |
5-7 |
6-1 |
|
W |
4/28 |
REGION XIII REGION CHAMPIONSHIPS at Ben Lomond High School (Ogden, UT) |
Braedon Gill & Omar MurilloBen Lomond (Ogden, UT) |
Round 1 |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
5/12 |
STATE 3A CHAMPIONSHIPS--2nd, Qtr, Semi & Finals (Salt Lake City--Liberty Park, UT) |
Kyler Williams & Levi CovingtonJuab (Nephi, UT) |
Round 4 |
2-6 |
2-6 |
|
|
L |
5/12 |
STATE 3A CHAMPIONSHIPS--2nd, Qtr, Semi & Finals (Salt Lake City--Liberty Park, UT) |
Bodie Brown & Chandler BarclayRichfield (UT) |
Round 3 |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
5/12 |
STATE 3A CHAMPIONSHIPS--2nd, Qtr, Semi & Finals (Salt Lake City--Liberty Park, UT) |
William Gulbrandsen & Dustin NguyenMaeser Prep Academy (Lindon, UT) |
Round 2 |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |