3/4 |
Montrose (CO) |
Gaby Rosales & Chiara CoronadoMontrose (CO) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
3/4 |
Vail Christian (Edwards, CO) |
Kamryn Mitchell & Jenna ElalayiVail Christian (Edwards, CO) |
Finals |
0-6 |
0-6 |
|
|
L |
3/9 |
Steamboat Springs (CO) |
Amanda Dietrich & Kayla O'BrienSteamboat Springs (CO) |
Finals |
7-5 |
6-2 |
|
|
W |
3/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Camryn MacDonald & Sami CohenChaparral (Parker, CO) |
Round 2 |
8-7 (7-5) |
|
|
|
W |
3/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Parker Lucas & Zoey ProkopyschynRalston Valley (Arvada, CO) |
Round 4 |
2-8 |
|
|
|
L |
3/10 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Brynlee Weir & Amber TaylorPalmer Ridge (Monument, CO) |
Round 1 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
4/7 |
Fruita Monument (Fruita, CO) |
Lillie Belnap & Kyra DunnFruita Monument (Fruita, CO) |
Finals |
6-3 |
7-6 (7-4) |
|
|
W |
4/8 |
Delta (CO) |
Chloe Sharpe & Rebecca Gonzalez-FrancoDelta (CO) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
4/13 |
Pueblo West (CO) |
Lindsey Stevenson & Makenna McGrawPueblo West (CO) |
Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Carly Creps & Audrey WolffDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Finals |
5-7 |
6-2 |
0-1 (5-10) |
|
L |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Alysee Abbott & Madison DodgeLewis-Palmer (Monument, CO) |
Round 2 |
4-6 |
6-1 |
6-3 |
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
MaKayla Martinez & Emily OloniaPueblo County (Pueblo, CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-3 |
|
|
W |
4/14 |
Pueblo South Girls Invitational 2023 (Pueblo, CO) |
Carly Halemartin & Morgan WaidelichAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Round 3 |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |
4/21 |
Montrose (CO) |
Gaby Rosales & Hayley EldridgeMontrose (CO) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
4/22 |
Grand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Kenidee Calton & Lenah AndersonGrand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Finals |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
4/26 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Brooke Ballenger & Hope LewisCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
4-6 |
1-6 |
|
|
L |
4/28 |
Grand Junction (CO) |
Juilette Berry & Maddy BoyerGrand Junction (CO) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
4/29 |
Grand Junction (CO) |
Anara Munkhtogoo & Maddi SitesGrand Junction (CO) |
Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
5/4 |
Class 4A Region 8 (Grand Junction, CO) |
Juilette Berry & Maddy BoyerGrand Junction (CO) |
Semi-Finals |
6-1 |
7-5 |
|
|
W |
5/4 |
Class 4A Region 8 (Grand Junction, CO) |
Kenidee Calton & Lenah AndersonGrand Junction Central (Grand Junction, CO) |
Round 3 |
7-6 (7-2) |
3-6 |
6-3 |
|
W |
5/4 |
Class 4A Region 8 (Grand Junction, CO) |
Addison Engelking & Sofia BarandiaranLongmont (CO) |
Finals |
3-6 |
7-5 |
2-6 |
|
L |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Brooke Ballenger & Hope LewisCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Round 2 |
6-7 (2-7) |
2-6 |
|
|
L |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Ashlyn Denny & Tessa StahnkeAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Round 1 |
6-3 |
6-1 |
|
|
W |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Annie Goldmanis & Sofia PinaKent Denver (Englewood, CO) |
Round 4 |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
5/11 |
Class 4A State Championships (Individual) (Pueblo, CO) |
Roxie Valentine & Keelyn TuckerPueblo County (Pueblo, CO) |
Round 3 |
6-1 |
6-2 |
|
|
W |