1st | Colleen MacWilliams | Olympus (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:09.15 |
2nd | Colleen MacWilliams | Olympus (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:11.96 |
3rd | Elle Decker | Viewmont (Bountiful, UT) | Preliminary | | 05:17.39 |
4th | Kaiya Lawson | Olympus (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:17.57 |
5th | Gretchen Lane | Park City (UT) | Final | | 05:19.27 |
6th | Kaiya Lawson | Olympus (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:19.45 |
7th | Beca Bringard | Skyline (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:19.80 |
8th | Elle Decker | Viewmont (Bountiful, UT) | Final | | 05:20.07 |
9th | Beca Bringard | Skyline (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:20.18 |
10th | Avery Bulkley | Payson (UT) | Preliminary | | 05:20.54 |
11th | Audrey Bradley | Brighton (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:21.77 |
12th | Audrey Bradley | Brighton (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:21.98 |
13th | Avery Bulkley | Payson (UT) | Final | | 05:24.46 |
14th | Campbell Keller | Olympus (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:24.52 |
15th | Gretchen Lane | Park City (UT) | Preliminary | | 05:25.35 |
16th | Ellinor Plant | Highland (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:25.40 |
17th | Caroline Riding | Spanish Fork (UT) | Final | | 05:26.34 |
18th | Lauren Snyder | Wasatch (Heber City, UT) | Final | | 05:26.65 |
19th | Caroline Riding | Spanish Fork (UT) | Preliminary | | 05:26.80 |
20th | Campbell Keller | Olympus (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:27.38 |
21st | Ellinor Plant | Highland (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:29.49 |
22nd | Lauren Snyder | Wasatch (Heber City, UT) | Preliminary | | 05:33.57 |
23rd | Ashlyn Hicken | Wasatch (Heber City, UT) | Preliminary | | 05:34.55 |
24th | Addington Bassett | Maple Mountain (Spanish Fork, UT) | Preliminary | | 05:35.41 |
25th | Ashlyn Hicken | Wasatch (Heber City, UT) | Final | | 05:35.88 |
26th | Addington Bassett | Maple Mountain (Spanish Fork, UT) | Final | | 05:36.92 |
27th | Hannah Harris | Timpanogos (Orem, UT) | Preliminary | | 05:38.03 |
28th | Madelyn Maccabee | Springville (UT) | Preliminary | | 05:38.61 |
29th | Madelyn Maccabee | Springville (UT) | Final | | 05:39.19 |
30th | Rebecca Davis | Skyline (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:40.03 |
31st | Susanna Hale | Skyline (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:40.44 |
32nd | Maren Walton | Murray (UT) | Preliminary | | 05:40.64 |
33rd | Elizabeth Boyer | Springville (UT) | Preliminary | | 05:41.52 |
34th | Hannah Harris | Timpanogos (Orem, UT) | Final | | 05:41.82 |
35th | Rebecca Davis | Skyline (Salt Lake City, UT) | Final | | 05:42.11 |
36th | Elle Donovan | Park City (UT) | Preliminary | | 05:43.00 |
37th | Emma Lay | Wasatch (Heber City, UT) | Preliminary | | 05:43.65 |
38th | Sage Jonart | Skyline (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:44.22 |
39th | Emily Lebold | Park City (UT) | Preliminary | | 05:44.48 |
40th | Della Hollingshaus | Highland (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:46.56 |
41st | Megan Cazier | Maple Mountain (Spanish Fork, UT) | Preliminary | | 05:47.33 |
42nd | Isabelle Harris | Viewmont (Bountiful, UT) | Preliminary | | 05:49.58 |
43rd | Addison Brown | Orem (UT) | Preliminary | | 05:50.15 |
44th | Rilynn Smith | Lehi (UT) | Preliminary | | 05:51.21 |
45th | Bridget Lane | Park City (UT) | Preliminary | | 05:55.04 |
46th | Bailey Hodgkinson | Box Elder (Brigham City, UT) | Preliminary | | 05:55.15 |
47th | Angela Tanner | East (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 05:56.19 |
48th | Emily Dominguez | Cottonwood (Salt Lake City, UT) | Preliminary | | 06:01.40 |