SIGN IN
Type school, city or athlete name
MaxPreps Home
G. Volleyball
G. Volleyball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Record Book
News
Football
Football Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
Baseball
Baseball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Record Book
News
B. Basketball
B. Basketball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
G. Basketball
G. Basketball Home
Teams
States
Scores
Rankings
Stat leaders
Photos
Playoffs
Videos
Record Book
News
All Sports
Apps
MaxPreps
MP Stats for iPad
Pro Photography
Watch
2023 CHSAA State Volleyball Championships
More CO Volleyball Brackets
2023 CO Brackets
Stat Leaders
Photos
CO Volleyball Scoreboard
Class 4A
Location
Denver, CO
Swipe on the bracket to navigate, or use the menu:
First Round
Second Round
Third Round
Semifinals
Round #5
Nov 9
-
10
First Round
M1
1
Lewis-Palmer
Bye
M2
11/9/23 @ 8a
8
Holy Family
1
9
Cheyenne Mountain
3
25-27
25-22
25-20
25-22
M3
11/9/23 @ 9:30a
5
Lutheran
3
12
Montrose
1
25-20
20-25
25-14
25-16
M4
4
Thompson Valley
Bye
M5
3
Palmer Ridge
Bye
M6
11/9/23 @ 11a
6
Palisade
3
11
Niwot
1
23-25
25-15
33-31
25-16
M7
11/9/23 @ 12:30p
7
Eagle Valley
0
10
The Classical Academy
3
25-12
25-23
25-20
M8
2
Windsor
Bye
M9
11/10/23 @ 11a
10
The Classical Academy
3
8
Holy Family
2
24-26
19-25
25-22
25-18
19-17
M10
11/10/23 @ 12:30p
6
Palisade
2
12
Montrose
3
25-18
22-25
25-19
16-25
15-7
Game Will Not Be Played
M11
Game Will Not Be Played
M12
M13
11/10/23 @ 8a
5
Lutheran
3
11
Niwot
0
25-14
25-20
25-19
M14
11/10/23 @ 9:30a
1
Lewis-Palmer
3
7
Eagle Valley
0
25-23
25-11
25-20
Game Will Not Be Played
M15
Game Will Not Be Played
M16
Nov 9
-
10
Second Round
M17
11/9/23 @ 2p
1
Lewis-Palmer
1
9
Cheyenne Mountain
3
25-23
19-25
25-21
26-24
M18
11/9/23 @ 3:30p
5
Lutheran
0
4
Thompson Valley
3
25-21
25-21
25-22
M19
11/9/23 @ 5p
3
Palmer Ridge
3
6
Palisade
0
25-16
25-23
25-18
M20
11/9/23 @ 6:30p
10
The Classical Academy
1
2
Windsor
3
25-15
20-25
25-18
25-21
M21
11/10/23 @ 6:30p
10
The Classical Academy
3
12
Montrose
0
25-11
25-18
25-13
Game Will Not Be Played
M22
Winner M11
Winner M12
M23
11/10/23 @ 5p
5
Lutheran
1
1
Lewis-Palmer
3
26-24
18-25
25-13
25-14
Game Will Not Be Played
M24
Winner M15
Winner M16
Nov 10
-
11
Third Round
9
Cheyenne Mountain
0
4
Thompson Valley
3
25-19
29-27
26-24
3
Palmer Ridge
3
2
Windsor
0
25-16
25-14
25-16
10
The Classical Academy
2
9
Cheyenne Mountain
3
20-25
25-22
26-24
22-25
15-13
1
Lewis-Palmer
3
2
Windsor
1
22-25
25-17
25-17
25-18
Nov 11
Semifinals
4
Thompson Valley
3
1
Lewis-Palmer
0
25-19
25-21
25-21
3
Palmer Ridge
3
9
Cheyenne Mountain
0
25-23
25-17
25-19
Champion
Palmer Ridge Bears
4
Thompson Valley
2
3
Palmer Ridge
3
21-25
25-21
25-22
17-25
15-13