Georgia All-Region Football Teams
A Region 1
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
A Region 2
Player of the year: QB Makail Grace, Wilcox County, Sr.
Offensive player of the year: WR Johnathan Howard, Wilcox County, Sr.
Offensive player of the year: QB Luke Soliday, Turner County, Sr.
Defensive player of the year: DL Abraham Freeman, Telfair County, Sr.
Special teams player of the year: P Trae Harrington, Charlton County, Jr.
Offense
QB - Javon Smith, Lanier County, Sr.
FB - Abraham Freeman, Telfair County, Sr.
RB - Rashan Mackey, Telfair County Sr.
RB - Ryan Peterson, Irwin County, Jr.
RB - Donte Studstill, Irwin County, Sr.
WR - Quan Hillmon, Turner County, So.
WR - C.J. Mainor, Charlton County, Jr.
WR - Curtis Nixon, Charlton County, So.
WR - Quin Tisdol, Wilcox County, So.
TE - Taylor Hughes, Irwin County, Sr.
C - Cam Morgan, Irwin County, So.
OL - George Barnes, Telfair County, Sr.
OL - K.J. Billingsley, Irwin County, Sr.
OL - Marquis Brown, Wilcox County, Sr.
OL - John West, Wilcox County, Sr.
OL - Tony Jenkins, Lanier County, Sr.
Defense
DL - D.J. Peterson, Irwin County, Jr.
DL - Michael Dasher, Charlton County, Fr.
DL - Johnny Dwight, Wilcox County, Jr.
DL - Will Gowen, Charlton County, Jr.
DL - Tony Jenkins, Lanier County, Sr.
DL - Chauncey Manac, Clinch County, Fr.
LB - Antuane Merritt, Irwin County, Jr.
LB - Kameon Peavy, Wilcox County, Jr.
LB - Ryan Young, Charlton County, Sr.
LB - Brent Wildes, Charlton County, Sr.
LB - Rusty Zirkle, Lanier County, Sr.
DB - Devin Jones, Charlton County, Sr.
DB - Curtis Nixon, Charlton County, So.
DB - Albert White, Telfair County, Sr.
DB - Jakyron Young, Irwin County, So.
Special teams
P - Austin Phillips, Irwin County, Jr.
PK - Joost Smits, Clinch County, Sr.
LS - Brent Wildes, Charlton County, Sr.
KR - Devin Jones, Charlton County, Sr.
PR - Jovan Smith, Lanier County, Sr.
A Region 3A
Player of the year: QB Jake Clemens, Calvary Day, Sr.
Offensive player of the year: QB Zavondric Shingleton, Jenkins County, Sr.
Athlete of the year: RB/DB Jalen Myrick, Savannah Christian, Sr.
Defensive player of the year: LB Luke Stroud, Calvary Day, Sr.
First-team offense
QB - Heyes McMath, Savannah Country Day, Sr.
RB - Ivan Reese, Savannah Christian, Sr.
RB - Zachaeus Grant, Claxton, So.
OL - Michael Burke, Savannah Christian, Sr.
OL - Tyrell Brown, Jenkins County, Sr.
OL - Donnie Foster, Savannah Christian, Jr.
OL - Justin James, Calvary Day, Sr.
OL - Hunter Sherwood, Calvary Day, Sr.
WR - Ben Johnson, Savannah Country Day, Jr.
WR - Donnie Gay, Jenkins County, Sr.
WR - Khaliq Hughes, Calvary Day, Jr.
WR - Ryan Jennings, Calvary Day, Sr.
TE - Milan Richard, Calvary Day, Jr.
PK - Harley Lichtenberg, Savannah Country Day, Sr.
First-team defense
DL - Andre Wilson, Calvary Day, Jr.
DL - Omani Marshall, Savannah Christian, Sr.
DL - Chandler Bennett, Calvary Day, Sr.
DL - Brandon Brewton, Claxton, Sr.
DL - Micah Culbreth, Calvary Day, Sr.
DL - Corey Reese, Portal, Sr.
LB - Scott Brannen, Savannah Christian, Sr.
LB - Derek Kirkland, Calvary Day, Jr.
LB - Tyquan Williams, Claxton, Jr.
LB - Landon Walls, Savannah Country Day, Sr.
DB - Jamaine Torrence, Jenkins County, Sr.
DB - Ahmad Johnson, Savannah Christian, Jr.
DB - Reagan Jones, Calvary Day, Sr.
DB - Cornelius Taylor, Claxton, So.
DB - A.J. Keene, Calvary Day, So.
P - Tomarco Taylor, Claxton, Sr.
Second-team offense
QB - Ira Hendrix, Jenkins County, Jr.
RB - Trey Hines, Claxton, Sr.
RB - Robert Heyward, Calvary Day , So.
OL - Deontay Mincey, Claxton, So.
OL - Darien Jones, Claxton, Jr.
OL - Trip Pearson, Calvary Day, Jr.
OL - Brad Butler, Calvary Day, Jr.
OL - Byron Saxson, Savannah Christian, Jr.
WR - Jordan Walker, Calvary Day, Jr.
WR - Marquis Wells, Portal, Jr.
WR - Martese Parris, Jenkins County, So.
WR - Demetris Robertson , Savannah Country Day, Fr.
TE - Dezmond Moran, Jenkins County, Sr.
PK - Diego Hernandez, Jenkins County, Jr.
Second-team defense
DL - Eddie Sims, Jenkins County, Jr.
DL - J.T. Mertz, Savannah Christian, So.
DL - Tyler Taylor, Jenkins County, So.
DL - Jameson Mikell, Portal, Jr.
LB - Evan Credeur, Claxton, Jr.
LB - Matt Soss, Calvary Day, Sr.
LB - Tajuan Austin, Jenkins County, Sr.
LB - Tyler Lyles, Jenkins County, Jr.
LB - Wade Benton, Savannah Christian, So.
DB - Lamont Ellison, Jenkins County, Sr.
DB - Stephan Williamson, Calvary Day, Jr.
DB - Tyrone Riley, Calvary Day, So.
DB - Frank Haggins, Jenkins County, Sr.
P - Ben Haeussler, Savannah Christian, Fr.
A Region 3B
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
A Region 4
Player of the year: RB/DB Madison McCluskey, Brookstone, Sr.
Offensive player of the year: Trae Minter, Schley County
Defensive player of the year: DL Montravius Adams, Dooly County, Sr.
Coaches of the year: Jimmy Hughes, Dooly County, and Brad Dehem, Brookstone
First-team offense
QB - Duncan Fletcher, Brookstone, Sr.
RB - Dontaious Grace, Hawkinsville, Jr.
RB - Chanin Hamilton, Dooly County, So.
RB - James Taylor, Marion County, Sr.
WR - Courtney Clark, Dooly County, Jr.
WR - Drew Lingo, Brookstone, Sr.
WR - Vince Fister, Hawkinsville, Sr.
TE - Jay Dawahare, Pacelli, Sr.
OL - Devin Wiggins, Hawkinsville, Jr.
OL - Dexter Mason, Schley County, Sr.
OL - Nick Sargent, Brookstone, Jr.
OL - Larry Glover, Dooly County, Jr.
OL - Mitchell Torbert, Pacelli, Sr.
OL - Kyle Kirby, Marion County, Sr.
K - AJ Wells, Marion County, Jr.
First-team defense
DL - Tevin Acey, Greenville, Sr.
DL - Chance Warnock, Hawkinsville, Sr.
DL - Jalen Daniels, Dooly County, Sr.
DL - DeQuan Daniels, Dooly County, Sr.
DL - DeQueszman Kelley, Marion County, Sr.
LB - Condarius Gates, Greenville, Sr.
LB - Tyler Forrest, Hawkinsville, Sr.
LB - Grant Janke, Brookstone, Sr.
LB - Mark Lloyd, Dooly County, Jr.
LB - Brandon Green, Marion County, Jr.
DB - Miller Page, Brookstone, Jr.
DB - Kereon Morrell, Dooly County, Jr.
DB - Tay Daniels, Dooly County, Jr.
DB - Keon Dixon, Marion County, Sr.
Second-team offense
QB - DeMarquez Mallard, Marion County, Sr.
RB - Jawan Hall, Central, Sr.
RB - Matt Corbin, Schley County, Jr.
RB - Johnny Royal, Marion County, So.
WR - Tim Kennedy, Brookstone, Sr.
WR - Tevin Carter, Central, Sr.
WR - Markese Bridges, Marion County, Sr.
TE - Brandon Thomaston, Schley County, Sr.
OL - Xavier McGhee, Greenville, Sr.
OL - Knox Theus, Schley County, So.
OL - Jamichael Scott, Hawkinsville, Sr.
OL - Terrell Deriso, Dooly County, Jr.
OL - Jake McTaggert, Marion County, Sr.
K - Diego Cruz, Dooly County, Sr.
Second-team defense
DL - Juan Rogers, Schley County, Sr.
DL - Jasean Wiley, Dooly County, Sr.
DL - Ramon Neal, Greenville, Sr.
DL - Royce Owen, Hawkinsville, So.
DL - Jack Norman, Brookstone, Sr.
LB - Warren Singletary, Hawkinsville, So.
LB - Chris Caldwell, Schley County, Fr.
LB - Jackson Mansour, Brookstone, Sr.
LB - Jaleel Brown, Dooly County, Jr.
LB - Terrance Riley, Marion County, Jr.
DB - Luther Lee, Marion County, Sr.
DB - Pig Lundy, Dooly County, Jr.
DB - Luke Dawahare, Pacelli, So.
DB - Jonathan Thompson, Schley County, Sr.
DB - Tyler Porter, Hawkinsville, Sr.
DB - Jamil McKee, Greenville, Sr.
P - Dakota Sloan, Hawkinsville, So.
A Region 5
Player of the year: RB/LB Keyante Green, Eagle's Landing Christian, Sr.
Offensive player of the year: RB Jeremiah Kirkland, Landmark Christian, Jr.
Defensive player of the year: DL Isaac Rochelle, Eagle's Landing Christian, Sr.
Lineman of the year: OL/DL Reed McGuire, Landmark Christian, Sr.
Special teams player of the year: ATH Rashard Fant, Our Lady of Mercy, Sr.
Coaches award: Chauncey Laboo, Our Lady of Mercy, Sr.
Coach of the year: Jonathan Gess, Eagle's Landing Christian
First-team offense
QB - Dalton Ethridge, Eagle's Landing Christian, Jr.
QB - Elijah Burnette, Mt. Vernon, Jr.
RB - Clay Pfohl, Holy Innocents', Jr.
WR - Josh Nobles, Landmark Christian, Sr.
WR - Kameron Uter, Pace Academy, Sr.
WR - Marquis Griffin, Eagle's Landing Christian, Sr.
OL - Matthew Frank, Our Lady of Mercy, Sr.
OL - Grant Gosden, Holy Innocents', Sr.
OL - JonPaul Reid, Landmark Christian, Sr.
OL - Peyton Johnson, Strong Rock, Sr.
OL - Jake Martin, Eagle's Landing Christian, Sr.
ATH - Kevin Johnson, Pace Academy, So.
Second-team defense
DL - Andrew Williams, Eagle's Landing Christian, Jr.
DL - Andreus Holley, Eagle's Landing Christian, Sr.
DL - Jacob Cobb, Landmark Christian, Sr.
DL - Lynix Branch, Our Lady of Mercy, Jr.
LB - Josh Shockley, Eagle's Landing Christian, Sr.
LB - Bryson Durden, Eagle's Landing Christian, Jr.
LB - William Higbie, Landmark Christian, Jr.
DB - Jason Grimes, Holy Innocents', Sr.
DB - Denzel Franklin, Pace Academy, Jr.
DB - DJ Curl, Eagle's Landing Christian, Sr.
DB - Jevius Terry, Eagle's Landing Christian, Sr.
DB - Cole Higbie, Landmark Christian, Sr.
DB - Zach Moss, Strong Rock, Sr.
A Region 6A
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
A Region 6B
Offensive player of the year: RB Evan Kasian, Walker, Sr.
Defensive player of the year: DL Mike Ramsey , Walker, Sr.
Coach of the year: John East, Walker
First-team offense
QB - Everett Pollard, Whitefield Academy, Jr.
RB - Kyle Trammell, Mount Paran Christian, Sr.
RB - Richard Sherrell, Whitefield Academy, Sr.
RB - Evan Kasian, Walker, Sr.
WR - Penny Hart, King's Ridge, So.
WR - Matt McKenzie, Mount Paran Christian, Sr.
OL - Jake Jeans, Mount Paran Christian, Sr.
OL - Flint Geier, Mount Pisgah Christian, Sr.
OL - Everett Joiner, Whitefield Academy, Sr.
OL - Cliff Farrow, King's Ridge, Jr.
OL - Colin Mitchell, Walker, Sr.
AP - Max Rieves, Whitefield Academy, Sr.
First-team defense
DL - Shingy Chigwere, Mount Pisgah Christian, So.
DL - Mike Ramsey, Walker, Sr.
DL - Dylan Dixon, Mount Pisgah Christian, Sr.
DL - Spencer Hardin, Walker, Sr.
LB - Keith Johnson, Mount Paran Christian, Sr.
LB - Connor Henderson, King's Ridge, Jr.
LB - Mitchell Boylan, Walker, Sr.
DB - Austin Walker, Walker, Sr.
DB - Coner Linneen, Fellowship Christian, Sr.
DB - Max Kemether, Whitefield Academy, Sr.
DB - Ryan Felice, Mount Pisgah Christian, Sr.
First-team specialists
PK - Daniel Gray, Mount Paran Christian, Sr.
P - Will Janofsky, King's Ridge, Fr.
Second-team offense
QB - Aaron Winchester, Mount Pisgah Christian, So.
RB - Tyler Hart, Fellowship Christian, Sr.
RB - Patrick McPherson, Walker, Sr.
RB - Rondi Brownlee, Mount Pisgah Christian, So.
WR - Oz Dixon, Mount Pisgah Christian, So.
WR - Julian Champ, King's Ridge, Sr.
OL - Clay Hostetter, Fellowship Christian, Jr.
OL - Brennan Saul, Whitefield Academy, Sr.
OL - Will Reagan, King's Ridge, Sr.
OL - Dane Stevens, Mount Paran Christian, Sr.
OL - Josh Reini, Walker, Jr.
AP - Beniah Franklin, King's Ridge, Fr.
Second-team defense
DL - Josh Carter, King's Ridge, Jr.
DL - Chad Davenport, Fellowship Christian, Sr.
DL - Hunter Holliday, Whitefield Academy, Sr.
DL - Scotty Valiani, Mount Paran Christian, Sr.
DL - Dillon Harris, Mount Paran Christian, Jr.
LB - James Schultz, Whitefield Academy, Sr.
LB - Connor Burns, King's Ridge, So.
LB - Bradley Moore, Walker, Jr.
DB - Braelen Phillips, Whitefield Academy, Jr.
DB - Christopher Graham, Walker, Sr.
DB - Jacob Delk, Mount Pisgah Christian, Jr.
Second-team specialist
P - Jacob Delk, Mount Pisgah Christian, Jr.
A Region 7
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
A Region 8
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AA Region 1
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AA Region 2
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AA Region 3
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AA Region 4
Coach of the year: Franklin Stephens, Lamar County
Offensive player: Lawrence Austin, Lamar County
Co-defensive player: Trey Evans, Lamar County
Co-defensive player: Quay Searcy, Lamar County
Offense
QB - Tavon Ross, Bleckley County, Jr.
RB - Ladarien Reeves, Putnam County, Sr.
RB - Ken Hughes, Bleckley County, Sr.
RB - Darius Jackson, Northeast, Sr.
WR - Devontae Hudson, Macon County, So.
WR - Drake White, Northeast, Sr.
WR - Tekorion Denson, Northeast, So.
TE - Justin Hubbard, Macon County, Sr.
OL - Cortez Williamson, Macon County, Sr.
OL - Zeb Locke, Taylor County, Sr.
OL - Phillip Manning, Bleckley County, Sr.
OL - Justin Marcus, Northeast, Sr.
OL - Jordan Lockett, Crawford County, Sr.
ATH - Lance Austin, Lamar County, Jr.
Defense
DL - Justin Clark, Macon County, Sr.
DL - Bo Dunn, Lamar County, Sr.
DL - Larry Matthews, Taylor County, Sr.
DL - Detravius Burnette, Northeast, Sr.
DL - Timothy Fuller, Northeast, Sr.
LB - Roquan Smith, Macon County, So.
LB - Antwan Wallace, Lamar County, Sr.
LB - Allen Moss, Northeast, Sr.
LB - Richard Bryant, Crawford County, Sr.
DB - Sidarious Gotell, Lamar County, Sr.
DB - Derrick Farrow, Bleckley County, Sr.
DB - Davion Anderson, Northeast, Jr.
DB - Khaylil West , Northeast, Jr.
Specialists
PK - Tyler Scandrett, Lamar County, Jr.
P - Juwan Willock, Macon County, Sr.
LS - Pippen Davis, Lamar County, Fr.
RET - Karltez Hooks, Macon County, Sr.
AA Region 5
Offensive player of the year: Duranta Dunson, Heard County, So.
Defensive player of the year: Clentavious Smith, Manchester, Sr.
Coach of the year: Tim Barron, Heard County
First-team offense
QB - Tarvarska Davis, Spencer, Jr.
RB - Demarcus Robbins, Spencer, Jr.
RB - Chris Keith, Bowdon, Jr.
RB - Devonta Davis, Manchester, Jr.
WR - Richard Jones, Spencer, Jr.
WR - Trevor Shell, Temple, Sr.
WR - Dover Coppins, Kendrick, Sr.
TE - Jamaris Jones, Chattahoochee County, Sr.
OL - Denzel Jackson, Manchester, Sr.
OL - Joe Bexley, Bremen, Sr.
OL - Mark Moimoi, Spencer, Sr.
OL - Jake Edwards, Heard County, Jr.
OL - Dalton Pate, Heard County, Sr.
PK - Thristan Jackson, Temple, So.
ATH - Myles Simmons, Temple, Sr.
First-team defense
DL - Deondre Mitchell, Manchester, Sr.
DL - Saeje Brown, Bowdon, Sr.
DL - Cody Stephens, Heard County, Sr.
DE - Tra Bryant, Manchester, Sr.
DE - Logan Freeman, Bowdon, Sr.
DE - Cameron Porter, Bremen, Sr.
LB - Quintavious Martin, Manchester, Sr.
LB - Emmanuel Brown, Kendrick, Jr.
LB - Marvin Lewis, Kendrick, Jr.
LB - Dillian Bradley, Heard Co., Sr.
LB - Marquis Jews, Chattahoochee County, Sr.
DB - Demien Turner, Manchester, Sr.
DB - Marcus Thurman, Bowdon, Jr.
DB - Jamar Comar, Kendrick, Sr.
DB - Dover Coppins, Kendrick, Sr.
P - Jonathon Hunt, Heard County, Jr.
Second-team offense
QB - Jonathon Hunt, Heard County, Jr.
RB - Brandon Wade, Kendrick, Jr.
RB - Darnell Holland, Bowdon, So.
RB - Ta Freeland, Heard County, Jr.
WR - Javaris Jones, Chattahoochee County, Sr.
WR - Blaze Coaxium, Spencer, So.
WR - Damon Pearson, Heard County, Sr.
TE - Elijah Toney, Heard County, So.
OL - Lazerik Lovett, Manchester, Sr.
OL - Slade Parmer, Bowdon, Sr.
OL - Austin Bradley, Bowdon, Jr.
OL - Dalton McKinzie, Bremen, Sr.
K - Collin Nutt, Heard County, Fr.
ATH - Chris Askew, Chattahoochee County, Jr.
Second-team defense
DL - Trea Jones, Chattahoochee County, Sr.
DL - Brandon Wiggins, Heard County, Sr.
DL - Duke Fitzpatrick, Manchester, Jr.
DE - Tyrell Griffin, Kendrick, So.
DE - Darius Alford, Manchester, Jr.
DE - Chuck George, Temple, So.
LB - Ladarrius Taylor, Chattahoochee County, Jr.
LB - Connor Wigginton, Bowdon, Sr.
LB - Elijah Toney, Heard County, So.
DB - Del Lawrence, Chattahoochee County, Sr.
DB - Tori Rogers, Heard County, Jr.
DB - Kordell Parson, Temple, Sr.
DB - Ta Freeland, Heard County, Jr.
DB - Josh Johnson, Bremen, Sr.
P - Phillip Chandler, Temple, Jr.
AA Region 6
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AA Region 7
Offensive player of the year: Taylor Lamb, Calhoun
Defensive player of the year: Jackson Brumlow, Calhoun
Coach of the year: Hal Lamb, Calhoun
Offense
QB - Kyle Henderson, Pepperell, Sr.
QB - Taylor Lamb, Calhoun, Sr.
RB - Ben Davenport, Pepperell, Sr.
RB - Travis Nunley, Dade County, Sr.
RB - Alex Urbano, Calhoun, Jr.
RB - Nakyle Watkins, Model, So.
RB - Nakia Watkins, Model, Sr.
TE - Landon Brooks, Pepperell, Sr.
WR - Josh Barnes, Calhoun, Sr.
WR - Tydus Curtis, Calhoun, Jr.
WR - Isaac Bradley, Coosa, Jr.
WR - Zach O'Neal, Pepperell, So.
OL - Andy Dodd, Pepperell, Sr.
OL - Mitchell Scoggins, Pepperell, Sr.
OL - Katrova Dew, Calhoun, Jr.
OL - Marcus Alford, Model, Sr.
OL - Malachi House, Model, Sr.
OL - Austin Byrd, Calhoun, Jr.
OL - David Boaz, Pepperell, Sr.
AP - Nigel Dickerson, Chattooga, Jr.
AP - Jordan Collins, Armuchee, Sr.
PK - Jonah Gallman, Calhoun, Sr.
P - Zane Rhodes, Calhoun, Sr.
Defense
DL - Roy McMahan, Dade County, So.
DL - Hunter Padgett, Calhoun, Sr.
DL - Chance Bragg, Pepperell, Sr.
DL - Sebastian Willer, Calhoun, Sr.
DL - Dylan Warner, Model, So.
DL - Justin Abbott, Coosa, Sr.
LB - Jackson Brumlow, Calhoun, Sr.
LB - Shaun Lawrence, Chattooga, Jr.
LB - Brandon New, Armuchee, Jr.
LB - Dax Bishop, Model, So.
LB - Justin Nelson, Model, Jr.
LB - Kolbie Glass, Dade County, Sr.
OLB - Bradley Adams, Pepperell, Sr.
OLB - Will Conley, Calhoun, So.
OLB - Barkley Wimpee, Coosa, Sr.
OLB - Brady Todd, Murray County, Sr.
DB - Donnell Anthony, Calhoun, Sr.
DB - Evan Ashley, Pepperell, Jr.
DB - Carter Edwards, Calhoun, Sr.
DB - Jordan Collins, Armuchee, Sr.
DB - Travis Nunley, Dade County, Sr.
DB - Tyler Smith, Coosa, Jr.
AA Region 8
Offensive player of the year: QB Bryant Shirreffs, Jefferson, Sr.
Defensive player of the year: LB Wesley Simonton, Jefferson, Sr.
Special teams players of the year: PK/P Chandler Schlutow, Jefferson, Sr., and PK/P Carlos Diaz, Rabun County, Sr.
Offense
QB - Buck Robinson, Washington-Wilkes, Sr.
QB - Kendrick Preley, Oglethorpe County, Sr.
RB - Adrian Humphrey, Riverside Military, Sr.
RB - Anthony Thornton, Oglethorpe County, So.
RB - Kendall Woodard, Rabun County, Sr.
RB - Jared Miller, Greene County, Sr.
WR - Jalen Turner, Washington-Wilkes, Jr.
WR - Clint Scott, Rabun County, Sr.
WR - Rikeem Stallings, Greene County, Sr.
OL - Alex Hackney, Washington-Wilkes, Sr.
OL - Collin Anthony, Jefferson, Sr.
OL - Jordan Tyler, Jefferson, Jr.
OL - C.J. Byers, Union County, Sr.
OL - Patrick Butler, Oglethorpe County, Jr.
P - Eric Hougrand, Union County, Sr.
Defense
DB - Jared Miller, Greene County, Sr.
DB - Elijah Holyfield, Riverside Military, Fr.
DB - Charlie Woerner, Rabun County, Fr.
DB - Javoris Grant, Washington-Wilkes, Sr.
LB - Kody McDonald Jefferson, Jr.
LB - Chase Barnett, Union County, So.
LB - Tomarkus Young, Washington-Wilkes, Jr.
DL - Luther Jones, Union County, Jr.
DL - Tyler Bowen, Jefferson, Jr.
DL - Tremond Ferrell, Washington-Wilkes, So.
DL - Demone Kemp, Greene County, So.
PK - Tanner Preston, Social Circle, Sr.
Honorable mention: QB - T. Bentley, Union County, Sr.; Wes Holcombe, Rabun County, Jr. RB - Jalen Turner, Washington-Wilkes, Jr.; Quay Blackburn, Washington-Wilkes, Fr.; Tristen Jackson, Jefferson, Jr.; Sammy Williams, Jefferson, So.; Elijah Holyfield, Riverside Military, Fr. WR - Mark White, Washington-Wilkes, Sr.; Treyvon Booker, Washington-Wilkes, Jr.; Devariuos Smith, Washington-Wilkes, So.; Lalo Rivera, Union County, Sr.; Donnie Hatfield Jefferson, Jr.; McKay Dickens, Jefferson, Jr.; Charlie Woerner, Rabun County, Fr.; Keyondre Wright, Greene County, Sr. OL - Darryl Ware, Washington-Wilkes, Jr.; Eli Griffin, Jefferson, Jr.; Charles Gordon, Rabun County, Sr.; Randy Bowman, Greene County, Sr.; Damien Kemp, Greene County, So. P - Brian Hadigree, Washington-Wilkes, Sr. DB - Micah Carpenter, Jefferson, So.; Josh Kim, Union County, Sr.; Terez Norman, Washington-Wilkes, So.; John Mathews, Oglethorpe County, Sr.; Kaleem Jernigan, Greene County, So.; Tradd Porter Jefferson, So.; Hanon Price Jefferson, Jr.LB - Mike Kelly, Social Circle, Sr.; John Mark McFarlane, Riverside Military, Jr.; Brian Hardigree, Washington-Wilkes, Sr.; Tanner Bowman, Oglethorpe County, Sr.; Rikeen Stallings, Greene County, Sr. DL - Montana Ogbu, Riverside Military, Sr.; Jake Whitton, Riverside Military, Jr.; Craig Jones, Union County, Sr. PK - Andres Aparicio, Greene County, So.; Eric Hougrand, Union County,Sr
AAA Region 1
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 2
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 3
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 4
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 5
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 6
Coach of the year: Paul Standard, St. Pius
Offensive player of the year: QB Johnathon McCrary, Cedar Grove, Sr.
Defensive player of the year: DL Bryson Allen-Williams, Cedar Grove, Sr.
Offense
QB - Jack Spear, St. Pius, Sr.
RB - Ryan Braswell, St. Pius, Sr.
RB - Deion Sellers, Cedar Grove, Jr.
RB - Casey Bradley, Blessed Trinity, Sr.
WR - Terryon Robinson, Decatur, Sr.
WR - Jamir Hannah, Cedar Grove, Sr.
WR - Michael Minter, McNair, Sr.
WR - Sam Roberts, Blessed Trinity, Sr.
OL - Ryan Witherspoon, Cedar Grove, Sr.
OL - Zach Mitchler, Blessed Trinity, Jr.
OL - David Marsau, St. Pius, Sr.
OL - Phineas Andrews, St. Pius, Sr.
OL - Cristian Euten, Cross Keys, Jr.
PK - Thomas O'Leary, St. Pius, Jr.
SN - Tucker Etheridge, Blessed Trinity, Sr.
Defense
DT - Quincy Nieporte, St. Pius, Sr.
DT - Antwuan Jackson, Cedar Grove, Fr.
DT - Myles Kinder, Blessed Trinity, Sr.
DE - Kyle Kitchens, Decatur, Jr.
DE - Ozzie Bunbury, Woodward Academy, Sr.
DE - Nathaniel Maggio, Blessed Trinity, Sr.
LB - Daniel Crochet, St. Pius, Jr.
LB - Jameel Spencer, Woodward Academy, Sr.
LB - Austin Roark, Woodward Academy, Sr.
LB - Chandler Ector, Cedar Grove, Jr.
CB - Andrew Brown, Decatur, Sr.
CB - Michael Sikorski, St. Pius, Sr.
CB - Everett Nicholas, Cedar Grove, Sr.
S - Daletaviou McGhee, Cedar Grove, Sr.
S - Patrick Huff, Cross Keys, Jr.
P - Alex Robinson, Woodward Academy, Sr.
ATH - Jollyce Myrick, Woodward Academy, Jr.
AAA Region 7
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAA Region 8
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 1
Player of the year: Paul Davis, Cairo
Offensive player of the year: Charles Stafford, Monroe
Defensive player of the year: Anthony Smith, Monroe
Athlete of the year: Donald Thomas, Cairo
Coach of the year: Tom Fallaw, Cairo
Offense
QB - Emanuel Byrd, Albany
RB - Dalvines Green, Westover
RB - Wesley Fields, Americus-Sumter
WR - Rantiez Williams, Albany
WR - Kevin Williams, Monroe
WR - Levante Robinson, Worth County
OL - Jamie Roberts, Westover
OL - Breon King, Crisp County
OL - Tyler Sheppard, Cairo
OL - Hakeem Porter, Monroe
OL - Marquavion Mincey, Worth County
Defense
DL - Ernest Battle, Cairo
DL - Willie Williams, Americus
DL - Cartez Banks, Monroe
DL - Trent Thompson, Westover
LB - Don Mills, Westover
LB - Juwon Young, Albany
LB - Sherrod Ruff, Crisp County
LB - Johnathan Thomas, Americus-Sumter
DB - Deonta Dismuke, Cairo
DB - Shaking Dean, Americus
DB - Marlon Hall, Worth County
DB - Jawaski Randle, Monroe
Special teams
P - Patrick Goodin, Crisp County
PK - Tanner Stump, Westover
AAAA Region 2
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 3A
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 3B
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 4A
Offensive player of the year: Noah Grayer, Westside, Sr.
Defensive player of the year: LB Johnny O'Neal, West Laurens, Sr.
Scholar-athlete of the year: Matt Long, Perry, Sr.
Scholar-athlete of the year: Josh Mays, Mary Persons, Sr.
Coach of the year: Sheddrick Risper, Westside
First-team offense
OL - Derrick Washington, Baldwin, Sr.
OL - Jamal Green, West Laurens, Jr.
OL - Joe Rucker, Perry, Sr.
OL - Christian Dean, Westside, Sr.
OL - Heath Warren, Mary Persons, Sr.
WR - Shannon Smith, Westside, Sr.
WR - Shakenneth Williams, Rutland, Jr.
WR - Marcus English, Baldwin, Sr.
QB - Tajihea Chambers, Baldwin, So.
RB - Nick Davis, Mary Persons, Sr.
RB - Kentavious Thomas, Baldwin, So.
ATH - Akebren Ralls, Mary Persons, Jr.
First-team defense
DL - Shawn Greene, Perry, Jr.
DL - Jalen Lawrence, Westside, Sr.
DL - Keven Jones, Mary Persons, Sr.
DL - Jativous Jackson, Baldwin, Sr.
DL - Alexus Humphries, Howard, Sr.
DL - Markiel Bowen, Rutland, Sr.
LB - Tra Taylor, Mary Persons, Jr.
LB - Jamal Bagley, Perry, Sr.
LB - Rashaad Townes, Howard, Sr.
LB - Brian Whitaker, Westside, Sr.
LB - Marquez Thomas, Perry, Sr.
DB - A.J. Riley, Perry, Sr.
DB - D.J. Rozier, Veterans, So.
DB - Akebran Ralls, Mary Persons, Jr.
DB - Kimball Magee, Westside, Sr.
First-team specialists
K - Daniel Ward, Perry, Jr.
P - Nick Martens, Perry, Sr.
RET - Kimball Magee, Westside, Sr.
Second-team offense
OL - Tyler Camp, Mary Persons, So.
OL - Tevin Davis, Perry, Sr.
OL - Chantz Williams, Veterans, Sr.
OL - Jacob Reynolds, Rutland, Sr.
OL - Dilyn Knight, Perry, Jr.
WR - Daquavius Walker, Westside, Jr.
WR - Malik Broughton, Veterans, Sr.
WR - Macey Zellner, Mary Persons, Sr.
QB - Jordan Banks, Mary Persons, Sr.
RB - Daniel Hall, Westside, Sr.
RB - Gerald Carr, West Laurens, Sr.
ATH - Montez Chaney, Rutland, Jr.
Second-team defense
DL - Dalton Quarles, Veterans, Sr.
DL - Larante Noble, Perry, Sr.
DL - Cody Selph, West Laurens, Jr.
DL - Demarcus Davis, Mary Persons, So.
DL - Jarniaren Lowe, Howard, Jr.
LB - Glen Huston, Howard, Jr.
LB - Quen Shannon, Mary Persons, So.
LB - Luke Lineberger, Perry, Sr.
LB - C.J. Kleckley, Rutland, Sr.
DB - Reggie Mack, West Laurens, Sr.
DB - Jatavius Owens, Perry, Sr.
DB - Donta Shannon, Mary Persons, Sr.
DB - Shurron Havior, Baldwin, Sr.
Second-team specialists
K - Tim Yalcin, Veterans, Jr.
P - Tim Yalcin, Veterans, Jr.
RET - Akbren Ralls, Mary Persons, Jr.
Honorable mention: OL - Maurice Curry, Sr., Rutland; Cody Doolittle, Jr., Howard; Sam Watson, Jr., Mary Persons; Sean Swan, Sr., Perry; Tevin Grayer, Sr., Rutland. WR - Nick Martens, Sr., Perry; David James, Jr.; Westside, Bryan Horton, Sr., Veterans; Dareion Mays, Jr., Howard. QB - Deonte Solomon, Sr., Perry; Darren Tucker, Sr., Rutland; Garrell Quainton, So., West Laurens. RB - Ben Thomas, So., Veterans; Terri Newberry, Sr., Mary Persons; Mark Riley, Jr., Perry; Malik Doyle, Sr., Perry. ATH - A.J. Riley, Sr., Perry; Travosier Mitchell, Sr., West Laurens. DL - Randall Grier, Jr., Rutland; Zack Johnson, Sr., Veterans; Shermar Latimore, Sr., Baldwin; Cortez Broughton, Jr., Veterans; Shicobe Milner, Sr., Westside. LB - Nick Turner, Jr., West Laurens; Marchello Lewis, Sr., West Laurens; Tyrone Parker, Jr., Perry; Austin Rogers, Sr., Perry; Will Nobles, Jr., Veterans. DB - Malik Leggette, Jr., Veterans; Dearrious Oliver, Jr., Rutland; DeVonte Ellington, Jr., Rutland; Titus Scarlett, Sr., Howard; Taye Moye, Sr., West Laurens; Quen Head, So., Mary Persons; Travosier Mitchell, Sr., West Laurens. PK - Kenny Miller, Sr., Mary Persons. P - Nick Johstono, Sr., Howard.RET - AJ Riley, Sr., Perry
AAAA Region 4B
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 5
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 6A
Offensive player of the year: QB Myles Willis, Marist, Sr.
Defensive player of the year: DL David Johnson, Lithonia, Sr.
Offense
QB - Noah Thomas, Redan, Sr.
QB - Cordelral Cook, Stone Mountain, Jr.
RB - Desmin Reed, Chamblee, Sr.
RB - Clark Jones Jr., Lithonia, Sr.
RB - Gray King, Marist, Sr.
WR - Cameron White, Lithonia, Sr.
WR - Sammy Johnson, Stone Mountain, Jr.
TE - Desmond Noird, Chamblee, Sr.
TE - Jaquez Johnson, Redan, Jr.
OL - Kamren Mack, Chamblee, Sr.
OL - James Hanley, Chamblee, Sr.
OL - Eric Smith, Columbia, Sr.
OL - Xavier Davis, Lithonia, Sr.
OL - Deonte Davis, Lithonia, Jr.
OL - Sean McVay, Marist, Jr.
OL - Robert Atkins, Redan, Sr.
OL - Coy Reliford, Stone Mountain, Sr.
OL - Tolunte Anderson, Lithonia, Sr.
Defense
LB - Khari Rosier, Chamblee, Sr.
LB - Devon Wallace, Lithonia, Jr.
LB - Jason Morris, Marist, Sr.
LB - Michael Toner, Marist, Jr.
LB - Kaleel Hasan, Redan, Sr.
LB - Keishan Health, Redan, Jr.
LB - Soloman Parker, Stone Mountain, Sr.
LB - Harold Peterson, Columbia, Sr.
DB - Frank Turner Jr., Lithonia, Jr.
DB - Nick Carrier, Marist, Sr.
DB - Nick Soloman, Redan, Sr.
DB - Jordan Collier, Stone Mountain, Sr.
DL - Desmin Reed, Chamblee, Sr.
DL - Montrell Reynolds, Lithonia, Sr.
DL - Greg Taboada, Marist, Sr.
DL - Kenneth Brinson, Marist, Jr.
DL - Steven Wallace, Marist, Sr.
Special teams
RET - Quincy Waltford, Chamblee, Sr.
RET - Clark Jones, Lithonia, Jr.
LS - Matt Hill, Marist, Jr.
P - Deion Reid, Redan, Sr.
PK - John Henry Carey, Chamblee, Jr.
AAAA Region 6B
Offensive player of the year: RB Frank Barthelemy, Washington, Sr.
Defensive player of the year: DL Roc-M Nesbit, Carver, Sr.
Offense
QB - Fernanda Tucker, Washington, Sr.
QB - Kivon Taylor, Grady, Sr.
RB - Frank Barthelemy, Washington, Sr.
RB - DeAndre Jackson, South Atlanta, Sr.
RB - Montavious Taylor, Carver, Sr.
WR - Deshawn Benton, Grady, Sr.
WR - Tevish Clark, Carver, Jr.
TE - Darren Dowdell, Grady, Sr.
TE - Chris Gardner, South Atlanta, Sr.
OL - Brandon Bowman, Washington, Sr.
OL - Christian Avery, Washington, So.
OL - D'Anthony Ross, Grady, Sr.
OL - Dontavious Compton, Grady, Sr.
OL - Xavier Walker, Grady, Jr.
OL - Xavier Davis, Carver, Sr.
OL - Delando Crooks, Carver, Sr.
OL - Leonard Badgett, Carver, Sr.
OL - Dequavious Hodges, South Atlanta, Sr.
Defense
DL - Jeremy Rogers, Washington, Sr.
DL - Jamal Heard, Grady, Sr.
DL - Dequavious Hodges, South Atlanta, Sr.
DL - Roc-M Nesbitt, Carver, Sr.
DL - Terrell Davis, Banneker
LB - Mark Reeves, Grady, Sr.
LB - Chazz Cooper, Grady, Sr.
LB - Tommy Davis, Therrell, Sr.
LB - Chris Gardner, South Atlanta, Sr.
LB - JeMario Washington, South Atlanta, Sr.
LB - Quintis Bentley, Carver, Jr.
LB - James Gray, Carver, Sr.
LB - Marcus Albert, Banneker, Sr.
DB - Deshawn Benton, Grady, Sr.
DB - Chris Williams, South Atlanta, Sr.
DB - Aaron Williams, Carver, So.
DB - Justin Abrams, Banneker, Sr.
Special teams
RET - DeAndre Jackson, South Atlanta, Sr.
LS - Jytez Pledger, Carver, Sr.
P - Omar Skandari, Grady, Sr.
PK - Nick Caamano, Grady, So.
AAAA Region 7A
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 7B
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAA Region 8
Offensive player of the year: RB Chaz Thorton, Stephens County, Sr.
Defensive player of the year: DE Antonius Sims, Eastside, Sr.
Athlete of the year: QB/DB Stanton Truitt, Monroe Area, Jr.
Coach of the year: Matt Fligg Monroe Area
First-team offense
QB - Jordan Degraff, Chestatee, Sr.
QB - Taylor Grant, Lanier, Sr.
RB - Quan Clark, Chestatee, Sr.
RB - Kwan Brooks, Monroe Area, Jr.
WR - Marty Sanders, Lanier, Sr.
WR - Tomas Colbert, Stephens County, Sr.
TE - Khalil Cantrell, Chestatee, Jr.
TE - Napoleon Johnson, Eastside, Sr.
OL - Johious Cantrell, Chestatee, Sr.
OL - Cody Costley, Eastside, Sr.
OL - Tyler Flatt, Lumpkin County, Sr.
OL - Caleb Stepp, Lumpkin County, Jr.
OL - Grayson Williams, Monroe Area, Jr.
OL - Elijha Henderson, Stephens County, Sr.
First-team defense
DL - Cody Humphries, Chestatee, Jr.
DL - Ricky Viengxay, Lanier, Jr.
DL - Travis Butts, Monroe Area, Sr.
DL - BJ Brown, Stephens County, Sr.
LB - Marcus Griffieth, Eastside, Sr.
LB - Izzy Sam, Lanier, Sr.
LB - Jordan Williams, Stephens County, Sr.
DB - Bryant Johnson, Eastside, Sr.
DB - Onyx Berrios, Lanier, Sr.
DB - Gunner Wood, Lumpkin County, So.
DB - Datavious Malcom, Monroe Area, Sr.
DB - Andrew Randall, Stephens County, Sr.
First-team specialists
K - Colton Smith, Eastside, Sr.
K - Chase Slocumb, Lumpkin County, Sr.
P - Drew Merritt, Walnut Grove, Sr.
RET - TJ Sigmund, Monroe Area, Sr.
Second-team offense
QB - Dionte Mayfield, Stephens County, Sr.
RB - AJ Sijiye, Chestatee, So.
RB - Alex Smith , Eastside, Sr.
WR - Johnathan Gilreath, Lumpkin County, Jr.
WR - Michael Gallup, Monroe Area, Jr.
WR - DeMarghaiy Conner, Walnut Grove, Sr.
TE - Domonick Jones, Lanier, Sr.
OL - Johnathan West, Chestatee, Sr.
OL - Obie Mash, Eastside, Jr.
OL - Zach Kile, Lumpkin County, Sr.
OL - Thomas Lowery, Stephens County, Jr.
OL - Anthony Cash, Walnut Grove, Sr.
Second-team defense
DL - Rondarius Jackson, Eastside, Sr.
DL - Chauncy West, Lanier, Sr.
DL - Trevon Byrd, Monroe Area, Sr.
DL - Gary Walker, Stephens County, So.
LB - Baker McCormack, Chestatee, Sr.
LB - Logan Head, Lumpkin County, Sr.
LB - John Callihan, Monroe Area, Sr.
DB - Kelly Arthur, Chestatee, Sr.
DB - Grey Lee Williams, Lanier, Jr.
DB - Mitchell Stephens, Lumpkin County, Sr.
DB - Malik Freeman, Madison County, Jr.
Second-team specialists
K - Cody Brown, Monroe Area, Sr.
P - Daniel McCrary, Lumpkin County, Jr.
RET - Jamal Hardge, Eastside, Jr.
AAAAA Region 1
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAA Region 2
Offensive player of the year: WR Keshun Hill, Northside, Sr.
Defensive player of the year: DL Austin Roberts, Northside, Sr.
Coach of the year: Kevin Kinsler, Northside
First-team offense
QB - Glenn Smith, Northside, Jr.
RB - Undre Williams Jr., Jones County, Sr.
RB - Danny Hite, Warner Robins, So.
WR - Jonathan Edwards, Lakeside, Jr.
WR - Myles White, Houston County, Sr.
WR - DeAnthony Mack, Warner Robins, Sr.
OL - Jackson Williamson, Jones County, Sr.
OL - Brian Cornish, Warner Robins, Sr.
OL - Jermaine Abron, Warner Robins, Jr.
OL - Taylor Lay, Northside, Sr.
OL - Colby Knighton, Northside, Sr.
TE - Jared Johnson, Jones County, Sr.
P - Jacob Rizner, Evans, Sr.
K - Isaac Rivera, Northside, Jr.
ATH - Juwan Biggers, Grovetown, Sr.
First-team defense
DL - Xavier Etheridge, Warner Robins, Sr.
DL - A.J. Banks, Northside, Jr.
DL - Anfernee Chatfield, Northside, Sr.
DL - Doug West, Jones County, Sr.
LB - Trey Payne, Northside, Sr.
LB - Kyle Priser, Warner Robins, Sr.
LB - Javeon Brigham, Lakeside, Sr.
LB - Alec Leeseberg, Lakeside, Sr.
DB - Rodney Levine, Northside, Sr.
DB - Darius Holmes, Northside, Jr.
DB - Rod Harris, Warner Robins, Sr.
DB - Rashad Roundtree, Lakeside, So.
Second-team offense
QB - Taylor Boyette, Houston County, Jr.
RB - Curtis Martin, Northside, Sr.
RB - Walker Juhan, Jones County, So.
WR - Clint Hardy, Greenbrier, Sr.
WR - McTier Mosely, Lakeside, Sr.
WR - Jacob Rizner, Evans, Sr.
OL - Brandon Dagley, Houston County, Sr.
OL - Jamario Thompkins, Greenbrier, Sr.
OL - Brock Harrell, Warner Robins, Sr.
OL - Lee Bellmer, Lakeside, Sr.
OL - Ty Allen, Northside, Jr.
TE - Marqualis Kitchens, Northside, Sr.
P - Hunter McBride, Grovetown, Sr.
K - Matt Monday, Warner Robins, Jr.
ATH - Jabari Nelson, Evans, Sr.
Second-team defense
DL - Caleb Turner, Grovetown, Sr.
DL - Kendal White, Lakeside, Jr.
DL - Kevin Moore, Houston County, Sr.
DL - Jamal Thompkin, Greenbrier, Sr.
LB - Daryl Vining, Houston County, Sr.
LB - Thomas Brown, Northside, Jr.
LB - Jacob Jamerson, Warner Robins, Jr.
LB - Cameron King, Greenbrier, Sr.
DB - David Mims, Evans, Jr.
DB - Trevor Burns, Greenbrier, Sr.
DB - Jojo Gibbons, Jones County, Jr.
DB - Tyler Head, Houston County, Sr.
AAAAA Region 3
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAA Region 4A
Offensive player of the year: RB Derrick Craine, Union Grove, Sr.
Defensive players of the year: LB Ben Kittler, Drew, Sr., and DL Tyler Vaughn, Union Grove, Sr.
First-team offense
QB - Jay Murray, Drew, Sr.
RB - Rodney Smith, Mundy's Mill, Jr.
RB - Jojo Spann, Ola, Sr.
RB - Marquis Terry, Drew, So.
OL - Matthew Ivey, Union Grove, Sr.
OL - Darius Anderson, Mundy's Mill, So.
OL - Demarko Hill, Drew, Jr.
OL - Darrion Bell, Drew, Jr.
OL - Nick Davis, Union Grove, Sr.
WR - Caleb Ham, Union Grove, Jr.
WR - Kwamie Jackson, Drew, Sr.
WR - Carlo Dowdell, Forest Park, Jr.
TE - Ebere Azubuike, Mundy's Mill, Sr.
ATH - C.J. Carr, Ola, Sr.
P - Bright Besong-Nso, Mundy's Mill, Sr.
First-team defense
DL - Rashaad Coleman, Drew, Sr.
DL - Raleek Taylor, Mundy's Mill, Sr.
DL - Grayson Fuller, Union Grove, Jr.
DL - Raequan Bond, Drew, Sr.
LB - Tyberius Aaron, Mundy's Mill, Sr.
LB - Terrell Jordan, Drew, Sr.
LB - Jimmy Carman, Ola, Sr.
LB - Brandon Williams, Forest Park, Jr.
DB - Chris Hutley, Mount Zion, Sr.
DB - Jonathan Celestin, Mundy's Mill, Jr.
DB - Chuck Valentine, Union Grove, Sr.
DB - Kyle Bailey, Forest Park, Jr.
ATH - Luke Parker, Union Grove, So.
K - Shawn Davis, Union Grove, Jr.
Second-team offense
QB - Jonathan Slade, Union Grove, Jr.
RB - Deon Dawson, Mount Zion, Sr.
RB - Lester Knauls, Drew, Jr.
RB - Dajuan Sims, Forest Park, Jr.
OL - Chris Robinson, Drew, Sr.
OL - Lane Henderson, Union Grove, Jr.
OL - Andrew Johnson, Ola, Jr.
OL - Justin Brooks, Mundy's Mill, Jr.
OL - Anthony Davis, Forest Park, Sr.
WR - Terry Gibbs, Union Grove, Sr.
WR - Maurice Cash, Drew, Jr.
WR - Eric Tate, Mundy's Mill, Jr.
ATH - Montel Buchanan, Mount Zion, Sr.
P - Maliek Seals, Drew, Sr.
Second-team defense
DL - Keanu Houston, Ola, Sr.
DL - Wesley White, Mount Zion, Sr.
DL - David Durden, Union Grove, So.
DL - Christopher Holmes, Mundy's Mill, Sr.
LB - Jallah Neal, Drew, Fr.
LB - Kentarious Ransom, Mundy's Mill, Sr.
LB - Radarius Abercrombie, Mount Zion, Sr.
LB - Austin Brown, Union Grove, Jr.
DB - Emmanuel Parks, Mount Zion, Sr.
DB - Dalton Tumlin, Union Grove, Sr.
DB - Harvey Salley, Drew, Sr.
DB - Jailyn Allen, Mundy's Mill, Jr.
ATH - Tracy Gaston, Drew, So.
K - Marco Salas, Drew, Sr.
Honorable mention: Drew - Phillip Harris, Sr.; Josh McClendon, Sr.; Jordan Metts, Jr.; Chiaza Nwadike, Jr.; Andrew Terrell, Sr. Forest Park - Carlton Dixon, Sr.; Corey Funches, Fr. Mount Zion - Devonte White, Jr.; Alexis Johnson, Jr.; Corey Wall, Sr.; Chris Wright, Sr. Mundy's Mill - Brian Marshall, Fr.; Jeffre Laurin, Sr.; Loic Chimi, Jr.; Rodricous Gates, So.; Devonte Haley, So.; Ronald Mais, Sr. Ola - Joe Case, Fr.; Greg Walker, Jr.; Connor Schlottman, Jr.; Okafa Charles, Jr.; Will Smith, Jr.; Coco Bailey, Jr. Union Grove - Chuck McConville, Soph.; Demetrius Jackson, Jr.; Stephen Cleary, Jr.; Blair Sandmeir, Jr.; Matt Murphy, Soph.; Miles Vaughn, Soph.; Kenneth Cousins, Jr.; Bradley Sheets, Jr.; Ryan Atkins, Jr.
AAAAA Region 4B
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAA Region 5
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAA Region 6
Coach of the year: Rober Freeman, M.L. King
Offensive player of the year: QB Monquavious Johnson, M.L. King, Sr.
Defensive player of the year: LB Ray Tillman, Miller Grove, Jr.
Offense
QB - Monquavious Johnson, M.L. King, Sr.
QB - Tre Jones, Mays, Sr.
RB - Michael Holloway, Arabia Mountain, Sr.
RB - Malik Wright, Southwest DeKalb, Sr.
RB - Dallas Rivers, Tucker, Sr.
WR - Deangelo Yancey, Mays, Sr.
WR - Demarquis Polite-Bray, M.L. King, Sr.
WR - Jonathan Slaton, Arabia Mountain, Jr.
WR - Donald Clark, M.L. King, Sr.
TE - Bernard Barnes, Stephenson, Sr.
TE - Myles Hughes, Miller Grove, Jr.
G - Justin Haymes, Stephenson, Sr.
G - Kyle Bailey, Southwest DeKalb, Sr.
G - Kwan Stallworth, M.L. King, So.
T - Courtney Miggins, Miller Grove, Sr.
T - Jaylen Fareed, Southwest DeKalb, Sr.
T - Jordan Harris, Stephenson, Jr.
C - Kevin Reid, Mays, Sr.
C - Quendarius Daniels, Miller Grove, Sr.
PK - Sebastian Arroqui, Lakeside, Sr.
PK - Steven Duffy, Tucker, Sr.
AP - Juwaan Williams, Tucker, Sr.
AP - Robert Brice, Southwest DeKalb, Sr.
Defense
DT - Baron Poole, Southwest DeKalb, Sr.
DT - Elisha Shaw, Tucker, Jr.
DT - Ryan George, Stephenson, Sr.
DE - Jacarthy Mack, M.L. King, Sr.
DE - Jonathan Wynn, Stephenson, Sr.
DE - Danny Ezechukwu, Arabia Mountain, Sr.
DE - Solomon Jackson, Tucker, Sr.
LB - Ray Tillman, Miller Grove, Jr.
LB - Detrick Dukes, Tucker, Jr.
LB - Joshua Patrick, Southwest DeKalb, Sr.
LB - Bradley Earnest, Lakeside, Jr.
CB - Jerome Smith, Mays, Jr.
CB - Khalil Ladler, Stephenson, Sr.
CB - Wesley Green, M.L. King, Jr.
CB - Brandon Dumbuya, Southwest DeKalb, Sr.
S - Justin Mincy, Southwest DeKalb, Sr.
S - Jonquavious McBride, Miller Grove, Sr.
S - Jeremy Tyler, M.L. King, Sr.
P - Harrison McClure, North Atlanta, Sr.
P - Ryan Gaines, Dunwoody, Sr.
AP - Quinton Turner, Miller Grove, Jr.
AP - Dominick Sanders, Tucker, Jr.
AAAAA Region 7A
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAA Region 7B
Coach of the year: Derek Cook, Kell
Offensive player of the year: QB Matt McGuigan, Kell
Defensive player of the year: DB Brendan Langley, Kell
Offense
QB - Grant Drakeford, Riverwood, Jr.
RB - Robert Cooks, Osborne, Sr.
RB - Corey Cooper, Sprayberry, Sr.
RB - Jamari Moore, Kell, Sr.
RB - Ronald Woods, Pope, Jr.
OL - Brendon Barber, Kell, Sr.
OL - Max Kemper, Pope, So.
OL - Tim Crawford, Osborne, Jr.
OL - Luke Hornor, Pope, Sr.
OL - Zach Kilgore, Riverwood, Sr.
TE - Michael Valero, Kell, Sr.
WR - Myles Wallace, Sprayberry, Sr.
WR - Tim Harris, Osborne, Sr.
WR - Jonathan Goodson, Riverwood, Sr.
K/P - Rodrigo Blankenship, Sprayberry, So.
Defense
DB - Xavier Evans, Osborne, Sr.
DB - Quincy Mauger, Kell, Sr.
DB - Taylor Henkle, Kell, Jr.
DB - Torrey Richardson, Sprayberry, Jr.
LB - Khalil McIntyre, Osborne, Sr.
LB - Andre Marsh, Osborne, Sr.
LB - Jermel Johnson, Riverwood, Sr.
LB - Joe Tabachino, Pope, Jr.
LB - Brooks Climmons, Pope, Sr.
LB - Derrick Johnson, Sprayberry, Jr.
DL - Malik Young, Sprayberry, Sr.
DL - William Holliday, Riverwood, Sr.
DL - Grant Morgan, Kell, Sr.
DL - Donnell Greene, Kell, Jr.
Honorable mention: Kell - Ethan Elliott, Jr.; Nathan Waller, Jr.; Jay Moxey, Jr.; Khalil Bell, Sr. Zach Van Kauwenberg, Sr.; Osborne - Shanoy Lester, Sr.; Chi Achibum, Jr.; Demarco Ruffin, Fr.; Pope - Murphy Davis, Sr. Sean Hatcher, Sr.; Alexander Parker, Sr.; Michael Kemper, So.; Mason Shiflett, Jr.; Riverwood - Tyler Blake, Jr.; Henry Hope, Sr.; Darius Jenkins, Sr.; Aaron McIntosh, Sr.; Izaiah Prouse-Lackey, Jr.; Zack Houston, Sr.; Preston Stewart, Sr.; Sprayberry - Willie Dorcin, Sr.; Keith Hampton, Sr.; Shane Young, So.
AAAAA Region 8
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAAA Region 1
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAAA Region 2
Coach of the year: Al Hughes Lovejoy
Offensive player of the year: Travis Custis, Lovejoy
Defensive player of the year: Nathaniel Norwood, Lovejoy
Special teams player of the year: Brandon Davis, Lovejoy
First-team offense
QB - Alejandro Bennifield, Lovejoy, Sr.
RB - James Hardeman, Newton, Sr.
RB - Cornell White, Alcovy, Sr.
RB - Trae Bonner, Luella, Jr.
OL - Nuka Yobo, Newton, So.
OL - Randy Robinson, Lovejoy, So.
OL - Mike Jones, Lovejoy, Jr.
OL - Justin Brown, Lovejoy, Jr.
OL - Montel Robinson-Beasley, Lovejoy, Sr.
WR - JuMichael Ramos, Lovejoy, Sr.
WR - Arshad Jackson, Lovejoy, Sr.
WR - Sterling Taylor, Morrow, Sr.
ATH - Jaquon Johnson, Druid Hills, Sr.
P - Ben Whealler, Druid Hills, Jr.
First-team defense
DL - Mike Davis, Lovejoy, Sr.
DL - Kingsley Ejike, Newton, Sr.
DL - Tevin Jones, Luella, Sr.
DL - Kristopher Christian, Lovejoy, Sr.
LB - Zane Fields, Lovejoy, Sr.
LB - Demarquis Gates, Lovejoy, Jr.
LB - Veion Robinson, Lovejoy, Sr.
LB - Kentavious Preston, Rockdale County, Jr.
DB - Tyrell Brown, Lovejoy, Sr.
DB - Cinwon Whitehead, Lovejoy, Sr.
DB - Shakym Peters, Rockdale County, Jr.
DB - Nick White, Newton, Sr.
ATH - Devante Walters, Rockdale County, Sr.
PK - Jaime Nunez, Lovejoy, Jr.
Second-team offense
QB - Jared Hendricks, Luella, Sr.
RB - Hasaan Enis, Druid Hills, So.
RB - Jonathan Griffin, Lovejoy, Sr.
RB - Larry Hodnatt, Morrow, So.
OL - Malcolm Johnson, Lovejoy, Sr.
OL - David Rash, Alcovy, Sr.
OL - Vinnie Jengelly, Newton, So.
OL - Hakeem Enis, Druid Hills, Fr.
OL - Curtiss Benton, Alcovy, Jr.
WR - Jeff Murphy, Lovejoy, Sr.
WR - Tarjee Steel, Rockdale County, Fr.
WR - Kwesi Mintah, Rockdale County, Jr.
ATH - Antwon Glover, Alcovy, Sr.
P - Andrew Roberts, Luella, Sr.
Second-team defense
DL - Najee Johnson, Druid Hills, Sr.
DL - Ryan Adams, Alcovy, Jr.
DL - Treyvon Richardson, Newton, Sr.
DL - Michael Sims, Luella, Sr.
LB - Eugene Fuller, Lovejoy, Sr.
LB - D'Andre Byrd, Druid Hills, Sr.
LB - Okon Godwin, Alcovy, Jr.
LB - Joe Rockett, Newton, Sr.
DB - Montrell Custis, Lovejoy, So.
DB - Marcus Williams, Alcovy, Sr.
DB - Kyle Simmons, Druid Hills, Sr.
DB - Anthony Davis, Rockdale County, Jr.
ATH - Steve Osondu, Luella, Jr.
PK - Rysan Richardson, Alcovy, Sr.
Honorable mention: Alcovy - LB Joaquin Ross, Sr., LB Leroy Robinson, Sr., Ath Tristen Payne, Sr., WR Jaylin Penny, Sr.; Druid Hills - Desi Bigby, Sr., OL Luis Gutierrez, Sr., WR Emmanuel Reid, Sr., DL Dajour Maddox, Jr.; Lovejoy - DL Kris Ellis, Jr., DL Johnathan Gore, Sr., WR Terry Henderson, Sr., LB Chauncey Jackson, So.; Luella - OL Darren Drake, So., OL Montana Hill, Jr., LB Gabe Smith, Sr., LB Mannie Lowery, Sr., Morrow - Courtney Heard, Jr., DB A'Keitheon Whitner, Sr., DE Reggie McMullen, Jr., DB Tajmel Speights, Jr.; Newton - FS Devonte Carter, Sr., LB AJ Palomino, So., LB Anthony Durham, Sr., QB Kemani Pittman, So.; Rockdale County - DT Robert McCray, Jr., DT Julian McKnight, Jr., LB Kyle Beyah, Sr., QB Zuri Minnifield, Fr.
AAAAAA Region 3
Coach of the year: Willie Cannon, Langston Hughes
Player of the year: WR/S Tray Matthews, Newnan, Sr.
Offensive player of the year: RB Dee Godfrey, East Coweta, Sr.
Defensive player of the year: DE DeAndre Walker, Langston Hughes, So.
First-team offense
QB - Ellis Richardson, Douglas County, Sr.
RB - Keion Davis, Langston Hughes, Sr.
RB - Quinton Dix, Newnan, Sr.
WR - Traon Moss, Newnan, Sr.
WR - Trevon Badger, Langston Hughes, Sr.
WR - Markel Boston, East Coweta, Jr.
WR - Torrei Jones, Tri-Cities, Sr.
OL - Dominique Threatt, Tri-Cities, Sr.
OL - Jahlil Mathis-Ellis, Langston Hughes, Jr.
OL - Zack Harness, East Coweta, Sr.
OL - Jamal Carlisle, Newnan, Sr.
OL - Shamire Devine, Tri-Cities, Sr.
K - Hernandez, Tri-Cities, Sr.
P - Spencer Smith, East Coweta, Sr.
Ret - Nigel Gay, East Coweta, Sr.
LS - Walker Sandlin, Newnan, Jr.
First-team defense
DL - Marcus Adams, Tri-Cities, Sr.
DL - Jeremiah Culbreth, Langston Hughes, So.
DL - Clifton Strong, East Coweta, Sr.
DL - Tyrone Pope, Westlake, Jr.
LB - Tonaris Portress, Newnan, Jr.
LB - Montavious Atkinson, Langston Hughes, So.
LB - Kalil Gray, Langston Hughes, Jr.
DB - Rodney Tennie, Newnan, Sr.
DB - Tyler Brown, East Coweta, Sr.
DB - Joshua Fuller, Langston Hughes, Sr.
DB - Dontavious Long, Tri-Cities, Sr.
Second-team offense
QB - Kenny Moxey, Langston Hughes, Jr.
RB - J.K. Britt, Newnan, So.
RB - Terrell Gibson, Douglas County, Sr.
WR - Anthony Graves, Douglas County, Sr.
WR - Tae Eberhardt, Langston Hughes, Sr.
WR - Nigel Gay, East Coweta, Sr.
OL - Quinzavious Sands, Douglas County, Jr.
OL - Anfenney Turner, Newnan, Jr.
OL - Joseph Alexander, Tri-Cities, Jr.
OL - Trevor Arnold, Langston Hughes, Sr.
OL - Luke Clayton, East Coweta, Sr.
P - Tyler Mulvenna, Newnan, Sr.
K - Stefan Whitehead, Langston Hughes, Sr.
Second-team defense
DL - Tristan Mann, East Coweta, So.
DL - Willie Boston, Newnan, Sr.
DL - Connor Johnson, Langston Hughes, So.
DL - Chris Burton, East Coweta, Sr.
LB - Jay Godfrey, East Coweta, Sr.
LB - Maurice White, Newnan, Sr.
LB - Cameron Walker, Newnan, Sr.
DB - Darrell Morrow, Newnan, Sr.
DB - Jermaine Burroughs, Douglas County, Sr.
DB - Robert Saunders, Langston Hughes, Sr.
DB - Deontez Williams, Langston Hughes, Sr.
Honorable mention: QB: Bryce Gemmel, East Coweta, Jr.; Bailey Bryant, Newnan, So.; RB: Anthony Garner, Douglas County, Sr.; Weylin Orr, East Coweta, Jr.; Charles Middlebrooks, Tri-Cities, Jr.; WR: Wyatt Potter, East Coweta, Sr.; Carlos Merritt, Langston Hughes, Sr.; Bingo Morton, Langston Hughes, Jr.; Ishmael Lewis, Douglas County, Jr.; Eric Hines, Douglas County; Jamari Elliott, Westlake, Fr.; OL - Christian Bruno, Douglas County, Jr.; Innis Claud, Tri-Cities, Fr.; Jordan Shaw, Westlake, Jr.; Tederick Cofield, Westlake; Joshua Brown, Langston Hughes, Sr.; Quandarious Simon, Langston Hughes, Sr.; Jay Russell, Newnan, Sr.; DL: Michael Parris, Douglas County, Jr.; Nashon Hester, Douglas County, Jr., Jabari Lee, Douglas County, Sr.; Deonte Jackson, Langston Hughes, So.; Anfernee Burks, East Coweta, Jr.; LB - Andrekay Askew, Langston Hughes, Sr.; Devin Cox, Langston Hughes, Sr.; Jeffrey McMichael, Douglas County, Jr.; Shane Carey, Douglas County, Jr.; Demario Holland, Tri-Cities, Sr.; CB - Erick Peek, Langston Hughes, Sr.; Shawn Yancey-Hardwick, Langston Hughes, Jr.
AAAAAA Region 4
Coach of the year: Shane Queen, North Cobb
Player of the year: QB Anthony Jennings, Marietta, Sr.
Most outstanding offensive player: ATH Ty Griffin, McEachern, Sr.
Most outstanding defensive player: LB Justin Haney, Hillgrove, Sr.
Most outstanding sophomore: QB Tyler Queen, North Cobb, So.
First-team offense
OL - Cody Collins, Hillgrove, Sr.
OL - Chuma Edoga, McEachern, So.
OL - Niles Hamilton, South Cobb, Sr.
OL - Ernie McQuade, North Cobb, Sr.
OL - Sherrod Pittman, McEachern, Sr.
OL - Jujuan Delaney, McEachern, Sr.
RB - J'Vonte Herrod, North Cobb, Sr.
RB - Chauncey Ingram, South Cobb, Sr.
QB - Stephon Masha, South Cobb, Sr.
WR - Xavier Borishade, North Cobb, Sr.
WR - Evan Engram, Hillgrove, Sr.
WR - Tyree Harris, Marietta, Sr.
TE - Armand Gazda, Campbell, Sr.
TE - Chris Okeh, McEachern, Sr.
PK - A.J. Borduin, North Cobb, Sr.
LS - Dekevion Byrd, Campbell, Jr.
First-team defense
DB - Cameron Albright, North Cobb, Jr.
DB - Tolando Cleveland, Hillgrove, Sr.
DB - Latrell Gibbs, North Cobb, Jr.
DB - Kel Parham, McEachern, Sr.
LB - Shawn Daniels, North Cobb, Sr.
LB - Drew McCollum, Marietta, Sr.
LB - Christian Wade, McEachern, Jr.
LB - Tyrell Tomlin, Marietta, Jr.
DL - Eghosa Agbonghae, North Cobb, Sr.
DL - McKenzie Billingslea, McEachern, Jr.
DL - Henry Famurewa, McEachern, Jr.
DL - Jaylen Reid, Hillgrove, Sr.
DL - Trey Warren, Marietta, Sr.
P - Jimmy Hutchinson, Harrison, Sr.
Second-team offense
OL - Josh Boateng, Marietta, Sr.
OL - Dekevion Byrd, Campbell, Jr.
OL - Jackson Morris, Harrison, Sr.
OL - Desmond Reid, Kennesaw Mountain, Sr.
OL - Alex Wilkerson, Marietta, Sr.
RB - Kirvonte Benson, Marietta, So.
RB - Taj Griffin, McEachern, So.
RB - Darius Harris, Campbell, Sr.
QB - Ty Clemons, McEachern, Jr.
WR - Drevon Jones, Harrison, Jr.
WR - Jordan Mathis, Marietta, Jr.
WR - Ryan Sumner, South Cobb, Sr.
TE - Sam Lyons, Harrison, Sr.
PK - Carlos Saldona, South Cobb, Sr.
LS - Steven Nixon, Harrison, So.
Second-team defense
DB - Carl Bexley, Pebblebrook, Sr.
DB - Rhamoi Parsons, McEachern, Jr.
DB - Peter Savic, Marietta, Sr.
DB - Chris Simon, South Cobb, Sr.
LB - Tyler Cooper, Kennesaw Mountain, Sr.
LB - Glenn Frazier, McEachern, Jr.
LB - Jalil Kuku, North Cobb, Sr.
LB - Hakeem Sawyer, North Cobb, Sr.
DL - Tyberius Cravens, Pebblebrook, Sr.
DL - Justin Jones, South Cobb, Sr.
DL - Jerry McQuade, North Cobb, Sr.
DL - Taariq Shabazz, Kennesaw Mountain, Jr.
P - Ian Shannon, Marietta, So.
Honorable mention: QB - Dezmon Huntley, Pebblebrook; Rickey James, Campbell; Lorenzo Nunez, Harrison. RB - Marcus Brown, Kennesaw Mountain; Josh Miller, Campbell; Perry Seldon, Pebblebrook. WR - Jeremiah Alphabet, South Cobb; Marcus Bennett, Marietta; Malik Carter, South Cobb; Marlon Horne, Campbell; Nick Miller, North Cobb; Justin Simms, Pebblebrook. TE - Kenny Norwood, Marietta. OL - Daniel Boniface, South Cobb; Isaiah Borne, Marietta; Joey Connors, Harrison; Dalton Czar, North Cobb; Travis Fair, McEachern; Jamel Johnson, Marietta; Mason McCurdy, Hillgrove; Ayodele Oyesola, Pebblebrook; Daniel Oyola, Kennesaw Mountain; Tyler Ozment, Kennesaw Mountain; Stephen Washington, Campbell; Davis Wilson, Marietta; Taylar Wilson, South Cobb. PK - Ian Shannon, Marietta. LS - Dalton Bee, Marietta. DL - Trey Bartlett, Marietta; Joey Connors, Harrison; Monti Daniel, Campbell; Sidney Hammond, Kennesaw Mountain; Nick Mitchell, Campbell; Jalen Penn, Harrison; Jan Robles, Marietta; Kelvin Ume, North Cobb; Tarrance Wells, South Cobb. DB - Dallin Finley, Kennesaw Mountain; Amanuel Gantt, Marietta; Will Huffstetler, Harrison; Keegin Karim, Harrison; Devin Putmon, Kennesaw Mountain. LB - Damon Cowan, Harrison; Jonathan Fisher, Harrison; Graben Higgins, South Cobb; Jude Louissant, Campbell; Bradley Mell, Harrison; Lawton Ward, Marietta. P - Enrique Yenny, Campbell
AAAAAA Region 5
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAAA Region 6
Offensive player of the year: QB Joshua Dobbs, Alpharetta, Sr.
Defensive player of the year: LB Mohamed Camara, West Forsyth, Sr.
Coach of the year: Frank Hepler, West Forsyth
First-team offense
QB - A.J. Erdely, West Forsyth, Sr.
ATH - Skye Overton, Johns Creek, Sr.
RB - Jake Wieczorek, West Forsyth, Sr.
RB - Chase Solomon, Johns Creek, Jr.
WR - Daniel Clements, Alpharetta, Sr.
WR - Christian Robinson, Centennial, Jr.
WR - Carlos Burse, Alpharetta, Sr.
TE - Ty Anderson, West Forsyth, Sr.
OL - Vincent Calhoun, Centennial, Sr.
OL - Mike Scullin, South Forsyth, Sr.
OL - Alex Behrend, Alpharetta, Sr.
OL - Andrew Marshall, West Forsyth, Jr.
OL - Gantt Bauer, Lambert, Sr.
OL - Colby Gossett, North Forsyth, Sr.
OL - Sam Arrington, Johns Creek, Sr.
First-team defense
DL - Naim Mustaffa, Alpharetta, Sr.
DL - Madison Hoke, North Forsyth, Sr.
DL - Jake Chickowski, Lambert, Jr.
DL - Majeed Bilal, Chattahoochee, Sr.
DL - Lorenzo McWilliams, Centennial, Sr.
LB - Bryce Grauss, Alpharetta, Sr.
LB - Tommy Welch, Johns Creek, Sr.
LB - Mickey Thomas, South Forsyth, Sr.
LB - Eric Fitzgerald, North Forsyth, Sr.
LB - Russell Monyette, Lambert, Sr.
DB - Brian Sykes, Chattahoochee, Sr.
DB - Tre Whitaker, Alpharetta, Sr.
DB - Josh Hearn, Chattahoochee, Sr.
DB - Will Somers, Johns Creek, Sr.
DB - Jack Pomerantz, Johns Creek, Sr.
First-team specialists
PK - Kyle Fowler, Johns Creek, Sr.
PK - Brandon McKee, South Forsyth, Sr.
P - Brock Maxwell, Lambert, Sr.
LS - Davis Winkie, South Forsyth, Jr.
LS - Clay Barton, North Forsyth, Jr.
RET - Justin Jackson, Chattahoochee, Sr.
Second-team offense
QB - Chase Rosenberg, Centennial, Sr.
ATH - Eddie Mirynowski, South Forsyth, Sr.
RB - Isaiah Williams, South Forsyth, Jr.
RB - Tanner Riddle, North Forsyth, Jr.
RB - Julian Macon, Alpharetta, Sr.
WR - Collin Lisa, Chattahoochee, Jr.
WR - Brandon Fortin, Johns Creek, Sr.
WR - Sam Walker, South Forsyth, Jr.
TE - Blake Rowlinson, Alpharetta, Sr.
OL - Will Bass, West Forsyth, Sr.
OL - George Adeosun, Alpharetta, Sr.
OL - Kyle Watford, South Forsyth, Jr.
OL - Sterling Abney, South Forsyth, Sr.
OL - Forrest Montet, Johns Creek, Sr.
OL - Austin Dubois, Johns Creek, Sr.
OL - Brandon Keith, Chattahoochee, Sr.
Second-team defense
DL - D'von Issac, Alpharetta, Sr.
DL - O.J. Thompson, Chattahoochee, Jr.
DL - Brett Anderson, West Forsyth, Jr.
DL - Edvin Dizdazrevic, North Forsyth, Sr.
DL - Reggie Ben-Asemota, Centennial
LB - Brett Larkin, South Forsyth, Jr.
LB - Josh Salo, West Forsyth, Sr.
LB - Ryan Bennett, Centennial, Sr.
LB - Tyler Keely, Alpharetta, Sr.
LB - Turner Fortin, Johns Creek, So.
DB - Jordan Arnett, South Forsyth, Sr.
DB - Kola Balogun, Centennial, Sr.
DB - Luke Slaton, North Forsyth, Jr.
DB - Danny Edgeworth, Lambert, Sr.
DB - Jacob Hill, West Forsyth, So.
Second-team specialists
P - Brett Schrafft, Centennial, Sr.
LS - Michael Lopez, Centennial, Sr.
RET - Will Brown, West Forsyth, Sr.
AAAAAA Region 7
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com
AAAAAA Region 8
Not submitted. Submit all-region teams to kevin.askeland@cbsinteractive.com