8/17 |
Liberty (Colorado Springs, CO) |
Justin DownsLiberty (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-3 |
5-7 |
0-0 (10-8) |
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Rampart (Colorado Springs, CO) |
Round 2 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Mullen (Denver, CO) |
Round 1 |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Chase CranstonRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Round 3 |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
8/23 |
Coronado (Colorado Springs, CO) |
Thomas StewartCoronado (Colorado Springs, CO) |
Finals |
3-6 |
1-6 |
|
|
L |
8/24 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Steven ZhouCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
1-6 |
|
|
L |
8/31 |
George Washington (Denver, CO) |
Owen DuffyGeorge Washington (Denver, CO) |
Finals |
1-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/1 |
Discovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Grant ThurmanDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Durango (CO) |
Round 5 |
7-5 |
|
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Mountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Round 1 |
2-6 |
4-6 |
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
James LongHeritage (Littleton, CO) |
Round 3 |
7-9 |
|
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Caleb GrommeckSteamboat Springs (CO) |
Round 2 |
8-2 |
|
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Lakewood (CO) |
Round 4 |
2-8 |
|
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Columbine (Littleton, CO) |
Round 6 |
6-3 |
|
|
|
W |
9/14 |
Lakewood (CO) |
Lakewood (CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
DF |
W |
9/15 |
Palmer Ridge (Monument, CO) |
Brady TruongPalmer Ridge (Monument, CO) |
Finals |
6-4 |
6-4 |
|
|
W |
9/21 |
Pine Creek (Colorado Springs, CO) |
Gurman GorayaPine Creek (Colorado Springs, CO) |
Finals |
2-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Adyn LonerganPonderosa (Parker, CO) |
Round 1 |
2-6 |
3-6 |
|
|
L |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Grant ThurmanDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Round 4 |
4-6 |
6-1 |
6-4 |
|
W |
9/24 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Discovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Round 4 |
4-6 |
6-1 |
6-4 |
|
W |
9/24 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Non Varsity Opponent |
Round 2 |
6-4 |
6-2 |
|
|
W |
9/27 |
Lewis-Palmer (Monument, CO) |
Charlie RichardsonLewis-Palmer (Monument, CO) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
10/6 |
Class 5A Region 4 (Englewood, CO) |
Loveland (CO) |
Round 3 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
10/6 |
Class 5A Region 4 (Englewood, CO) |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Round 1 |
7-5 |
6-0 |
|
|
W |
10/6 |
Class 5A Region 4 (Englewood, CO) |
Legacy (Broomfield, CO) |
Round 2 |
1-6 |
6-1 |
3-6 |
|
L |