8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Max Bills & Ethan SinclairThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Round 3 |
6-3 |
6-4 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Andre Gurganus & Max EkbladPine Creek (Colorado Springs, CO) |
Round 1 |
6-4 |
6-1 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Henry Hedstrand & Hudson KrusePalmer Ridge (Monument, CO) |
Round 2 |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
8/30 |
Ralston Valley (Arvada, CO) |
Jason Cassara & Cael O'sheaRalston Valley (Arvada, CO) |
Finals |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/6 |
Chatfield (Littleton, CO) |
Schuyler Felts & Sam EppsChatfield (Littleton, CO) |
Finals |
6-4 |
7-5 |
|
|
W |
9/9 |
ThunderRidge High School Tournament (Highlands Ranch, CO) |
Camden Maurer & Carter McDonaldRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Round 2 |
6-2 |
3-6 |
10-8 |
|
W |
9/9 |
ThunderRidge High School Tournament (Highlands Ranch, CO) |
Max Mao & Max BillsThunderRidge (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
9/9 |
ThunderRidge High School Tournament (Highlands Ranch, CO) |
Grady Sola & Jason MillerPonderosa (Parker, CO) |
Round 1 |
6-2 |
6-7 |
0-0 (11-9) |
|
W |
9/9 |
ThunderRidge High School Tournament (Highlands Ranch, CO) |
ZACHARY MONFORTON & SPENCER POPULORUMCherokee Trail (Aurora, CO) |
Round 3 |
4-6 |
6-4 |
10-4 |
|
W |
9/12 |
Northfield (Denver, CO) |
Ian Ang & Jatin FurgesonNorthfield (Denver, CO) |
Finals |
6-2 |
6-3 |
|
|
W |
9/13 |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Daniel Pham & Gage NavantBear Creek (Lakewood, CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/16 |
Ralston Valley Invitational (Arvada, CO) |
Cecil Carroll & Ian SchwartzFairview (Boulder, CO) |
Round 4 |
4-6 |
4-6 |
|
|
L |
9/16 |
Ralston Valley Invitational (Arvada, CO) |
Coleman Brown & Henry RumphD'Evelyn (Denver, CO) |
Round 5 |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/16 |
Ralston Valley Invitational (Arvada, CO) |
Mountain Vista (Highlands Ranch, CO) |
Round 3 |
4-6 |
5-7 |
|
|
L |
9/16 |
Ralston Valley Invitational (Arvada, CO) |
Devin McCausland & Adam RydelRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 2 |
3-6 |
6-7 (4-7) |
|
|
L |
9/16 |
Ralston Valley Invitational (Arvada, CO) |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Round 1 |
3-6 |
2-6 |
|
|
L |
9/20 |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Drew Summers & Rory MacEwanValor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-7 (5-7) |
3-6 |
|
|
L |
9/23 |
Dakota Ridge Invitational (Dakota Ridge HS, CO) |
Palmer White & Gavin RossRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
6-3 |
0-6 |
6-3 |
|
W |
9/23 |
Dakota Ridge Invitational (Dakota Ridge HS, CO) |
Ian Ang & Jatin FurgesonNorthfield (Denver, CO) |
Semi-Finals |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
9/23 |
Dakota Ridge Invitational (Dakota Ridge HS, CO) |
Charlie Fleishman & Max BeinettiLittleton (CO) |
Round 1 |
6-0 |
6-1 |
|
|
W |
9/26 |
Columbine (Littleton, CO) |
Parker Lovely & Thomas DixonColumbine (Littleton, CO) |
Finals |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
9/29 |
Lakewood (CO) |
Indy Lafaver & Nathaniel OlivaresLakewood (CO) |
Finals |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
10/7 |
Class 5A Region 7 (Loveland, CO) |
Luke Winger & Cooper CampbellRocky Mountain (Fort Collins, CO) |
Finals |
6-3 |
6-7 |
3-6 |
|
L |
10/7 |
Class 5A Region 7 (Loveland, CO) |
Sam Laughlin & Connor CareyCastle View (Castle Rock, CO) |
Semi-Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Carter Benton & Mohammad BathhefGrandview (Aurora, CO) |
Round 2 |
6-1 |
3-6 |
6-1 |
|
W |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Drew Kaprielian & Tate HutchinsCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 1 |
1-6 |
0-6 |
|
|
L |
10/13 |
2022 Class 5A State Tennis (Individual) Tournament (Denver, CO) |
Adam Rydel & Devin McCauslandRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Round 3 |
1-6 |
0-6 |
|
|
L |