8/18 |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Valor Christian (Highlands Ranch, CO) |
Finals |
1-6 |
2-6 |
|
|
L |
8/24 |
Air Academy (US Air Force Academy, CO) |
Keegan Cornelius & Jonah IllsleyAir Academy (US Air Force Academy, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
8/30 |
D'Evelyn (Denver, CO) |
Elias Adams & Mateo ZimmerD'Evelyn (Denver, CO) |
Finals |
6-4 |
6-3 |
|
|
W |
9/1 |
Lewis-Palmer (Monument, CO) |
Davis Hughes & Jaithan McEchronLewis-Palmer (Monument, CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/6 |
Coronado (Colorado Springs, CO) |
Joseph "Ty" Leonard & Seth EnochCoronado (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/8 |
Niwot (CO) |
Ryan Gray & Kyle DavidsonNiwot (CO) |
Finals |
6-1 |
6-1 |
|
|
W |
9/10 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Grandview (Aurora, CO) |
Round 1 |
8-6 |
|
|
|
W |
9/10 |
Cherry Creek Invitational (Greenwood Village, CO) |
Ainsley Elliott-Beagle & Joshua ZhouCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 1 |
6-7 (3-7) |
6-2 |
0-1 (7-10) |
|
L |
9/13 |
Kent Denver (Englewood, CO) |
Jack Cramer & Mareks ZeileKent Denver (Englewood, CO) |
Finals |
4-6 |
1-6 |
|
|
L |
9/16 |
Palmer Ridge (Monument, CO) |
Landon Kizlyk & Wyatt LeasePalmer Ridge (Monument, CO) |
Finals |
6-0 |
6-0 |
|
|
W |
9/17 |
Discovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Max Reisinger & Jack WaltonDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-1 |
6-0 |
|
|
W |
9/21 |
Colorado Academy (Denver, CO) |
Luca Siringo & Rowan BrownColorado Academy (Denver, CO) |
Finals |
6-4 |
6-4 |
|
|
W |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Jack Walton & Max ReisingerDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Ainsley Elliott-Beagle & Joshua ZhouCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Semi-Finals |
2-6 |
0-6 |
|
|
L |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Anders Storheim & Jack SavageFruita Monument (Fruita, CO) |
Round 1 |
6-3 |
6-2 |
|
|
W |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Brady Knackstedt & Charlie AshcroftPonderosa (Parker, CO) |
Round 4 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
9/28 |
Thompson Valley (Loveland, CO) |
Jacob Brekke & Reece StratmeyerThompson Valley (Loveland, CO) |
Finals |
6-1 |
6-3 |
|
|
W |
10/1 |
D'Evelyn (Denver, CO) |
Elias Adams & Mateo ZimmerD'Evelyn (Denver, CO) |
Finals |
6-7 (4-7) |
6-4 |
4-6 |
|
L |
10/11 |
George Washington (Denver, CO) |
Carlisle Wright & Bryce DilworthGeorge Washington (Denver, CO) |
Finals |
6-3 |
4-6 |
6-2 |
|
W |
10/13 |
2022 Class 4A State Tennis (Individual) Tournament (Pueblo, CO) |
Bryce Dilworth & Carlisle WrightGeorge Washington (Denver, CO) |
Round 6 |
6-2 |
6-4 |
|
|
W |
10/18 |
Kent Denver (Englewood, CO) |
Mareks Zeile & Jack CramerKent Denver (Englewood, CO) |
Finals |
0-6 |
1-6 |
|
|
L |