8/17 |
Liberty (Colorado Springs, CO) |
Ty MorseLiberty (Colorado Springs, CO) |
Finals |
6-2 |
6-2 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Rampart (Colorado Springs, CO) |
Round 2 |
6-2 |
6-1 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Will StrabelRock Canyon (Highlands Ranch, CO) |
Round 3 |
7-5 |
6-4 |
|
|
W |
8/19 |
AA Kadet Court Kickoff (Colorado Springs, CO) |
Mullen (Denver, CO) |
Round 1 |
1-6 |
4-6 |
|
|
L |
8/23 |
Coronado (Colorado Springs, CO) |
Miles HooverCoronado (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
3-6 |
|
|
L |
8/24 |
Cheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Andrew BallengerCheyenne Mountain (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
7-6 (8-6) |
1-6 |
|
L |
8/31 |
George Washington (Denver, CO) |
Andrew RettigGeorge Washington (Denver, CO) |
Finals |
2-6 |
7-6 |
1-0 (10-7) |
|
W |
9/1 |
Discovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Sean BratkowskyDiscovery Canyon (Colorado Springs, CO) |
Finals |
4-6 |
7-5 |
0-0 (3-10) |
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Caden BellFairview (Boulder, CO) |
Round 1 |
1-6 |
3-6 |
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Columbine (Littleton, CO) |
Round 5 |
0-3 |
|
|
Ret. |
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Columbine (Littleton, CO) |
Round 2 |
7-9 |
|
|
|
L |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Ralston Valley (Arvada, CO) |
Round 4 |
6-4 |
|
|
|
W |
9/9 |
Western Slope Invitational (Grand Junction, CO) |
Colby O'DayFruita Monument (Fruita, CO) |
Round 3 |
8-3 |
|
|
|
W |
9/14 |
Lakewood (CO) |
Alexei UeckerLakewood (CO) |
Finals |
3-6 |
3-6 |
|
|
L |
9/15 |
Palmer Ridge (Monument, CO) |
Ian CapekPalmer Ridge (Monument, CO) |
Finals |
6-7 (3-7) |
0-6 |
|
|
L |
9/21 |
Pine Creek (Colorado Springs, CO) |
Jackson ZennerPine Creek (Colorado Springs, CO) |
Finals |
1-6 |
7-6 |
0-0 (3-10) |
|
L |
9/23 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Matthew HossackPonderosa (Parker, CO) |
Round 4 |
2-6 |
4-6 |
|
|
L |
9/24 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Aram IzmirianCherry Creek (Greenwood Village, CO) |
Round 2 |
0-6 |
0-6 |
|
|
L |
9/24 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Pueblo West (CO) |
Round 3 |
6-0 |
6-0 |
|
WO |
W |
9/24 |
Pueblo South Invitational (Pueblo, CO) |
Pueblo Central (Pueblo, CO) |
Round 1 |
7-5 |
6-2 |
|
|
W |
9/27 |
Lewis-Palmer (Monument, CO) |
Jacob TrowbridgeLewis-Palmer (Monument, CO) |
Finals |
6-3 |
6-3 |
|
|
W |
10/6 |
Class 5A Region 4 (Englewood, CO) |
Bear Creek (Lakewood, CO) |
Round 2 |
6-1 |
6-4 |
|
|
W |
10/6 |
Class 5A Region 4 (Englewood, CO) |
William DickeyRegis Jesuit (Aurora, CO) |
Finals |
1-6 |
6-3 |
0-6 |
|
L |