Ella Dickerson's Bio
| Plays | Basketball, Volleyball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #24 • SG, PG |
| GPA | 4.2 |
| ACT | 26 |
| Honors Classes | Honors Chemistry, Honors US History 1, Honors World history, Honors 9th English, Honors algebra 1, Honors 10 English, Honors Biology, and Honors geometry |
| Height | 5'11" |
| Weight | 145 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Squat | 310 lbs |