Cole Wright's Bio
Bio
Senior 6’5” 215 lbs
Senior 6’5” 215 lbs
| GPA | 3.5 |
| ACT | 22 |
| AP Classes | Ap history |
| Height | 6'5" |
| Weight | 215 lbs |
| Wingspan | 6'4" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 250 lbs |
| Squat | 400 lbs |
| Deadlift | 445 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.4 sec |
| Vertical Jump | 27'0" |
| Broad Jump | 8'1" |
| Shuttle | 8.2 sec |



| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|
1xPlayer of the Game