Bubba Winstead's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #61 • DL |
| Club Teams | Red Devils N/A Central High School |
| Height | 5'9" |
| Weight | 232 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 175 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.9 sec |
| Vertical Jump | 19'0" |
| Broad Jump | 6'0" |
| Shuttle | 5 sec |

| Year Joined |
|
| Location |
|