Makel Green's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #3 • DE |
| Club Teams | The Boys U17 Diamond Dynamics 16u- D2 prospects The Boys U17 Diamond Dynamics 16u- D2 prospects |
| GPA | 4.1 |
| Height | 6'3" |
| Weight | 230 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 6'5" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| 40 Yard Dash | 4.4 sec |
| Vertical Jump | 8'0" |
| Broad Jump | 9'9" |
| Shuttle | 6 sec |
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|

