Ethan Phillips's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #1 • QB |
| GPA | 3.5 |
| ACT | 20 |
| Honors Classes | Algebra II, Chemistry, Anatomy & Physiology, Geometry, Geography, Honors English, and Physical Science |
| Height | 6'3" |
| Weight | 186 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Standing Reach | 7'3" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 180 lbs |
| Squat | 365 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.49 sec |
| Vertical Jump | 29'0" |
| Broad Jump | 8'5" |
| Shuttle | 4.32 sec |




