Rowdy Gooch's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #27 • OLB, FS |
| GPA | 3.1 |
| Height | 5'10" |
| Weight | 155 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 165 lbs |
| Squat | 240 lbs |
| Deadlift | 280 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.1 sec |
| Vertical Jump | 20'0" |
| Broad Jump | 8'9" |
| Shuttle | 5.2 sec |