Brady Carlin's Bio
Bio
2027 out of Gilbert, AZ. Marucci Athletics 2027 Priestly. High school athlete looking to play at the next level.
2027 out of Gilbert, AZ. Marucci Athletics 2027 Priestly. High school athlete looking to play at the next level.
| GPA | 4.5 |
| AP Classes | AP English , AP pre calculus, AP government and econ, AP World history, and AP Physics |
| Honors Classes | Honors English, Honors Algebra II, Honors Chemistry, Honors geometry, and Honors biology |
| Height | 6'1" |
| Weight | 185 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 385 lbs |
| Deadlift | 450 lbs |
| Vertical Jump | 26'0" |
| Broad Jump | 10'9" |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|
1xPlayer of the Game