Eli Manzanares QB's Bio
Bio
Eli Manzanares, QB 6’0”, 198lb CO 2026. 4.0 GPA, Team Captain, All-Region & All-Academic Team. Elite accuracy, relentless toughness, fearless leader elevating every one around me on and off the field
Eli Manzanares, QB 6’0”, 198lb CO 2026. 4.0 GPA, Team Captain, All-Region & All-Academic Team. Elite accuracy, relentless toughness, fearless leader elevating every one around me on and off the field
| GPA | 4 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 200 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 310 lbs |
| Deadlift | 325 lbs |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|