Brent Sollars's Bio
Bio
R/R OF with 6.5 60 speed
R/R OF with 6.5 60 speed
| GPA | 4.11 |
| AP Classes | AP World History and AP English Composition |
| Honors Classes | Honors Algebra 1-2, Gifted Honors Biology, Gifted Honors ELA 1-2, Gifted Honors ELA 3-4, Honors Mandarin 5-6, Mandarin 3-4, and Mandarin 1-2 |
| Height | 6'2" |
| Weight | 190 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 365 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.3 sec |
| Vertical Jump | 32'0" |

| Year Joined |
|
| Location |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
2xPlayer of the Game
3xPlayer of the Game