Samuel Ashcraft's Bio
| Plays | Volleyball, Soccer |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #13 • OH • Captain #00 • GK |
| Club Teams | 16 DB 16s Arizona Fear Volleyball |
| Height | 5'10" |
| Weight | 157 lbs |
| Wingspan | 5'10" |
| Standing Reach | 7'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 165 lbs |
| Squat | 225 lbs |
| Deadlift | 255 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|