Bode Coleman's Bio
Bio
American Leadership Academy Athlete. Can play both offense and defense. FS/ SS/ DB/ WR
American Leadership Academy Athlete. Can play both offense and defense. FS/ SS/ DB/ WR
| GPA | 4.3 |
| Honors Classes | Honors Biology, Honors World History, and Honors English |
| Height | 6'0" |
| Weight | 180 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Standing Reach | 7'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 360 lbs |
| Vertical Jump | 40'0" |