Sam Brown's Bio
| Plays | Track & Field, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #14 • K |
| GPA | 3.9 |
| Honors Classes | Honors English 11, honors chemistry, and Honors college alg/trig |
| Height | 6'2" |
| Weight | 165 lbs |
| Wingspan | 6'1" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 180 lbs |
| Squat | 275 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 9'0" |
