Connor Posey's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #25 • F #34 • C, G, DL |
| Height | 6'0" |
| Weight | 260 lbs |
| Wingspan | 6'3" |
| Standing Reach | 7'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 255 lbs |
| Squat | 390 lbs |
| Deadlift | 425 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.5 sec |
| Vertical Jump | 24'0" |
| Broad Jump | 9'0" |
| Shuttle | 5.3 sec |