Jade Diaz's Bio
| Plays | Softball |
| Class Year | |
| Teams | |
| Club Teams | Corona Angels 18U Corona Angels Howard |
| GPA | 4 |
| Height | 5'5" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 200 lbs |
| Deadlift | 215 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.989 sec |
| Vertical Jump | 23'0" |
| Broad Jump | 6'3" |
| Shuttle | 4.893 sec |
| Year Joined |
|
| Location |
|