Robert Nesbitt's Bio
| Plays | Football, Track & Field, Wrestling |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #12 • LB, RB |
| Height | 5'7" |
| Weight | 165 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 245 lbs |
| Deadlift | 305 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.4 sec |
| Vertical Jump | 24'0" |
2xPlayer of the Game 