Gilbert Everhart's Bio
| Plays | Football, Baseball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #45 • MLB, FB • Captain #47 • C, RHP |
| GPA | 3.2 |
| Honors Classes | Honors calculus |
| Height | 5'10" |
| Weight | 230 lbs |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 425 lbs |
| Deadlift | 435 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 24'0" |





1xPlayer of the Game