Carter Miles's Bio
| Plays | Baseball, Basketball |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #14 • SF |
| Club Teams | LBA 18U Lohse Baseball Academy |
| GPA | 3.78 |
| AP Classes | Ap European History and Ap Pyschology |
| Honors Classes | Honors English 10 and Honors English 9 |
| Height | 6'4" |
| Weight | 185 lbs |
| Wingspan | 6'5" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 450 lbs |
| 40 Yard Dash | 7.12 sec |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|