Kyle Dewey's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #24 • DE, ILB, RB |
| Club Teams | Bears N/A Buchanan |
| GPA | 3.7 |
| ACT | 36 |
| SAT | 1600 |
| Height | 6'0" |
| Weight | 170 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 7'10" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 30'0" |
| Broad Jump | 10'0" |
| Shuttle | 4.9 sec |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Record |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Season |
|