Eric Lance's Bio
| Plays | Volleyball, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #19 • RS, OH • Captain #81 • DL |
| Club Teams | Balboa Bay 16s 16s Balboa Bay Volleyball Club |
| Height | 6'5" |
| Weight | 220 lbs |
| Wingspan | 6'7" |
| Standing Reach | 8'11" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 401 lbs |
| Year Joined |
|
| Location |
|
4xPlayer of the Game