David Snyder's Bio
Bio
95th right tackle in the nation
95th right tackle in the nation
| Height | 6'8" |
| Weight | 250 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 7'4" |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 675 lbs |
| Squat | 765 lbs |
| Deadlift | 800 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 28'0" |
| Broad Jump | 7'2" |
| Shuttle | 10 sec |