Ryan Pack's Bio
Bio
Center | 6'4 - 295Ibs | 5.50 40 | 225 Bench | 315 Deadlift | 225 Squat | 4.13 GPA | Nevada Union High C/O 26 | 2nd team all league | Wrestling HWT (Masters)
Center | 6'4 - 295Ibs | 5.50 40 | 225 Bench | 315 Deadlift | 225 Squat | 4.13 GPA | Nevada Union High C/O 26 | 2nd team all league | Wrestling HWT (Masters)
| GPA | 4.19 |
| SAT | 1210 |
| AP Classes | AP World History , AP Physics, AP English Literature and Composition, AP US History, AP English Language and Composition, AP Macroeconomics, AP United States Government and Politics, and AP Calculus AB |
| Honors Classes | English 2 Honors, English 1 Honors, and Spanish 3 Honors |
| Height | 6'4" |
| Weight | 300 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 225 lbs |
| Squat | 235 lbs |
| Deadlift | 335 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.5 sec |





