Izzy Watson's Bio
| Plays | Volleyball, Softball |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #8 • OH, OPP, MH #22 • 1B |
| Club Teams | 18s Norcal Volleyball Club |
| Honors Classes | Honors Calculus |
| Height | 6'0" |
| Weight | 160 lbs |
| Wingspan | 6'0" |
| Standing Reach | 7'9" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 95 lbs |
| Squat | 155 lbs |
| Deadlift | 145 lbs |
| Vertical Jump | 42'0" |

| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|
6xPlayer of the Game