Edgar Rocha's Bio
Bio
Point and shooting guard. Brought up in Upward Basketball for a local church, played a year in rec ball where won my first championship, onto AAU with various teams and high school ball.
Point and shooting guard. Brought up in Upward Basketball for a local church, played a year in rec ball where won my first championship, onto AAU with various teams and high school ball.
| GPA | 3.25 |
| Honors Classes | Honors English, Honors Chemistry , and Honors Biology |
| Height | 5'9" |
| Weight | 145 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 110 lbs |
| Squat | 130 lbs |
| Deadlift | 120 lbs |
| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|

8xPlayer of the Game 
