Taylor Bellinger's Bio
Bio
Football/Softball
Football/Softball
| GPA | 3 |
| AP Classes | AP European History |
| Height | 5'6" |
| Weight | 150 lbs |
| Wingspan | 5'1" |
| Standing Reach | 6'8" |
| Dominant Hand | Both |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 150 lbs |
| Squat | 250 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.36 sec |




