Jayden Tialavea's Bio
Bio
6,1/220 lbs, defensive end/Edge
6,1/220 lbs, defensive end/Edge
| Honors Classes | Honours Algebra 2, Advanced English I, and Honours geometry |
| Height | 6'1" |
| Weight | 225 lbs |
| Wingspan | 6'2" |
| Standing Reach | 7'9" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 275 lbs |
| Squat | 455 lbs |
| Deadlift | 435 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.8 sec |
| Vertical Jump | 27'0" |