Matthew Henry's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #3 • OF #81 • WR |
| GPA | 4.2 |
| AP Classes | AP Chemistry, AP Spanish Language, AP Spanish Literature, and AP Calculus |
| Height | 6'3" |
| Weight | 195 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 235 lbs |
| Squat | 385 lbs |
| Vertical Jump | 33'0" |