Caleb Ramirez's Bio
Bio
I am a Centerfielder and RHP. I love the game of baseball and I give 100% with every play. I am committed to McPherson in Kansas come August 2024.
I am a Centerfielder and RHP. I love the game of baseball and I give 100% with every play. I am committed to McPherson in Kansas come August 2024.
| GPA | 3.5 |
| Height | 5'7" |
| Weight | 140 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 135 lbs |
| Squat | 225 lbs |
| Deadlift | 262 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Broad Jump | 8'4" |
| Shuttle | 4.5 sec |
1xPlayer of the Game