Eli Irvine's Bio
Bio
3rd year varsity player dad played for the Milwaukee Brewers and Arizona State cws1977 champion 4.0 gpa
3rd year varsity player dad played for the Milwaukee Brewers and Arizona State cws1977 champion 4.0 gpa
| GPA | 4.27 |
| AP Classes | AP Physics C: Electricity & Magnetism, AP Enviornmental Science, AP US History, AP Precalculus, AP Physics C: Mechanics, AP Calculus BC, AP World History, and AP Calculus AB |
| Honors Classes | Honors English and Honors American Literature |
| Height | 5'10" |
| Weight | 165 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 350 lbs |