MEKAI SMITH's Bio
| Plays | Basketball, Football |
| Class Year | Senior • 2026 |
| Teams | #33 • F #0 • ATH, RB, ILB • Captain |
| Height | 6'2" |
| Weight | 215 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 375 lbs |
| Squat | 405 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.51 sec |