Eli Engleson's Bio
| Plays | Baseball |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | |
| Club Teams | 17U Ventura Braves Scout Team |
| GPA | 4.6 |
| AP Classes | AP Us History and AP English |
| Height | 5'9" |
| Weight | 140 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 125 lbs |
| Squat | 275 lbs |
| Deadlift | 325 lbs |





| Jersey |
|
| Position |
|
| Year Joined |
|
| Location |
|
| Head Coach |
|
| Season |
|