Alijah Braddock's Bio
| Plays | Basketball, Football, Track & Field |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #35 • SF |
| GPA | 3.7 |
| AP Classes | AP Human Geography, AP Lang & Comp, CCA Digital Photography , and CCA US History |
| Honors Classes | Honors Physics, Honors Integrated Math 2, Honors English, Honors Chem, and Honors Integrated Math 3 |
| Height | 6'6" |
| Weight | 160 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 205 lbs |
| Squat | 265 lbs |
| Deadlift | 365 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |
| Vertical Jump | 30'0" |
| Shuttle | 4.7 sec |
