Will Burkart's Bio
| Plays | Lacrosse, Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #16 • M, DM #6 • RB, DB |
| AP Classes | Ap Us Gov and Ap Human Geo |
| Height | 6'0" |
| Weight | 175 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 300 lbs |
| Deadlift | 315 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.9 sec |