Josh Moore's Bio
| Plays | Track & Field, Football, Baseball |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #61 • C |
| Height | 6'1" |
| Weight | 217 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 255 lbs |
| Squat | 355 lbs |
| Deadlift | 355 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.3 sec |
| Vertical Jump | 23'0" |
| Shuttle | 5.21 sec |