Cael Buxton's Bio
| Plays | Baseball, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #24 • INF, OF, RHP • Captain #15 • WR, CB • Captain |
| GPA | 4.15 |
| SAT | 960 |
| Honors Classes | Honors English and Chemistry |
| Height | 5'10" |
| Weight | 170 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Both |
| Bench | 190 lbs |
| Squat | 365 lbs |
| Deadlift | 385 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.7 sec |
| Vertical Jump | 30'0" |
| Broad Jump | 8'2" |