Micah Lambert's Bio
| Plays | Track & Field, Football |
| Class Year | Junior • 2027 |
| Teams | #36 • OLB, FB |
| GPA | 3.8 |
| Height | 6'2" |
| Weight | 165 lbs |
| Wingspan | 5'11" |
| Standing Reach | 8'6" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 140 lbs |
| Squat | 245 lbs |
| Deadlift | 285 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.3 sec |
| Vertical Jump | 7'0" |
| Broad Jump | 7'3" |
| Shuttle | 7 sec |




