Nolan Hinds's Bio
| Plays | Track & Field, Basketball, Football |
| Class Year | Sophomore • 2028 |
| Teams | #24 • G, DE |
| Height | 6'2" |
| Weight | 190 lbs |
| Standing Reach | 7'9" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 165 lbs |
| Squat | 205 lbs |
| Deadlift | 195 lbs |
| Vertical Jump | 20'0" |
| Shuttle | 5.05 sec |

