Nick Baker's Bio
| Plays | Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | #74 • OL, DL |
| Club Teams | the wolves 12th Grade Real colorado |
| GPA | 3.5 |
| Height | 5'10" |
| Weight | 245 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Right |
| Bench | 215 lbs |
| Squat | 300 lbs |
| Deadlift | 405 lbs |
| 40 Yard Dash | 6 sec |
| Broad Jump | 3'0" |
| Shuttle | 5 sec |
| Year Joined |
|
| Location |
|