Anthony Oates's Bio
| Plays | Wrestling, Football |
| Class Year | Graduated 2025 |
| Teams | Position: 285 #40 • RB • Captain |
| Height | 6'2" |
| Weight | 250 lbs |
| Dominant Hand | Left |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 355 lbs |
| Squat | 600 lbs |
| Deadlift | 515 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.84 sec |
| Broad Jump | 8'6" |
