Geron Cox's Bio
Bio
"Old school gritty offensive lineman"
"Old school gritty offensive lineman"
| Height | 6'2" |
| Weight | 350 lbs |
| Wingspan | 6'7" |
| Dominant Hand | Right |
| Dominant Foot | Left |
| Bench | 255 lbs |
| Squat | 315 lbs |
| Deadlift | 505 lbs |
| 40 Yard Dash | 5.8 sec |
| Broad Jump | 6'0" |


