BENTLEY WARE's Bio
Bio
Im a 5'11 ATH weighting 170 pounds. I play at Boynton Beach community high school . I have a 3.6 gpa and im top 10 in my class for the past two years.
Im a 5'11 ATH weighting 170 pounds. I play at Boynton Beach community high school . I have a 3.6 gpa and im top 10 in my class for the past two years.
| GPA | 3.6 |
| Honors Classes | pre cal, Physical Science , and Algebra 2 |
| Height | 5'11" |
| Weight | 172 lbs |
| Dominant Hand | Right |
| Bench | 185 lbs |
| Squat | 330 lbs |
| Deadlift | 370 lbs |
| 40 Yard Dash | 4.5 sec |
| Vertical Jump | 37'0" |
| Shuttle | 4.133 sec |
3xPlayer of the Game